Jak spędzić, świętować Dzień Matki?

Święta    
ocena

Dzień Matki to okazja by przypomnieć naszym mamom jak są ważne. To dzień kiedy możemy podziękować im za wszystko, co dla nas zrobiły. Przynosimy im kwiaty, słodycze i laurki, ale oprócz tego możemy także przygotować niespodziankę, która będzie przeznaczona wyłącznie dla niej.

Jak spędzić, świętować Dzień Matki?

photoxpress.com

Możemy na przykład przygotować dla naszej mamy przyjęcie. Mamy zazwyczaj spodziewając się naszej wizyty pięką ciasta i robią inne przysmaki. Możemy ją gdzieś zaprosić, na obiad albo na kolację do dobrej restauracji. Jeśli podstęp nie ma szans powodzenia, możemy przyjechać do mamy z gotowym ciastem, sałatkami i wszystkim, na co mamy ochotę. Mama na pewno będzie miło zaskoczona i co najważniejsze, nie będzie musiała spędzić wielu godzin przy kuchni. Innym rozwiązaniem jest zabranie mamy na wycieczkę. Na pewno jest jakieś miejsce na ziemi, które mama chcę odwiedzić. Oczywiście jest to uzależnione od zasobności naszego portfela, ale nie musimy od razu lecieć na Jamajkę. Wystarczy, że pojedziemy do sąsiedniego miasta i pozwolimy mamie poleniuchować.

Jeśli jesteśmy sobie w stanie na to pozwolić możemy mamie zafundować weekend w spa. Trzeba wykupić pakiet zabiegów, tak żeby mama nie miała wyjścia i musiała z tego skorzystać. Generalnie przygotowując niespodzianke dla mamy przyjmijmy zasadę, że musimy zorganizować coś czego ona sama raczej nie zrobi. Jak wiadomo nasze mamy zajmują się przede wszystkim innymi, a nie własnymi potrzebami. Zawieźmy więc ją do przyjaciółki, umówmy z kosmetyczką, kupmy bilet do teatru albo na koncert.

Możemy także kupić jakiś prezent. Podobnie jak poprzednio trzeba kierować się zasadą, że kupujemy coś czego mama nie kupi sobie sama. Mogą to być dobre perfumy, ładna spódnica lub  sukienka. Jeśli mama lubi biżuterię, poszukajmy oryginalnych korali albo broszki czy kolczyków. Dobrym prezentem jest zawsza książka i płyta z ulubionymi wykonawcami mamy. Najważniejsze, żeby była to niespodzianka. Bez względu na to co organizujemy, postarajmy się, by mamy niczego się nie spodziewały.

UWAGA!

Ciekawostka! Dzień Matki jest świętem sięgającym czasów starożytnych. W czasach nowożytnych święto mam zaczęto obchodzić w XVII w. w Anglii. Był to wówczas dzień wolny od pracy. Dziś Wielka Brytania obchodzi Dzień Matki w czwartą niedziele Wielkiego Postu. W Polsce Dzień Matki obchodzony jest 26 maja od początku XX wieku. W tym terminie świętują tylko Polacy. W drugą niedziele maja Dzień Matki obchodzą m.in. Brazylia, Niemcy, Ukraina i Chorwacja. W lutym święto mamy obchodzone jest w Norwegii, a w grudniu w Indonezji.

Co powiecie o powyższych propozycjach? Macie jakieś inne fajne pomysły? Podzielcie się nimi.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 3 =