Jak spędzić Walentynki?

Święta    
ocena

Walentynki weszły na polski rynek szturmem. Bez większych oporów przyjęliśmy niemal wszystkie związane z tym świętym zwyczaje. Z czerwonymi serduszkami nie biegają już tylko nastolatkowi, walentynki obchodzą coraz częściej także zakochani w sobie od wielu, wielu lat. Dlatego miejsca w kinie są zarezerwowane na wiele tygodni przed 14 lutego, podobnie wygląda sytuacja z wolnymi stolikami w klimatycznych restauracjach. Pozostaje więc wymyślić coś na co nie wpadnie nikt inny, a to jak wiadomo wcale nie jest proste.

Jak spędzić Walentynki?

photoxpress.com

W poszukiwaniach pomysłu na Walentynki, inne niż zazwyczaj, można na przykład inspirować się sprawdzonymi rozwiązaniami, ale odrobinę je modyfikować.

- zamiast kolacji w restauracji przyrządźmy posiłek samodzielnie. Lepiej nie eksperymentować z przepisami. Danie powinno być sprawdzone, jeśli chcemy zaserwować jakąś nowość wcześniej przetestujmy ją na sobie. Zadbajmy także o eleganckie podanie naszej kolacji i romantyczny wystrój pomieszczeń.

- Walentynki można spędzić na wyjeździe. Zakochani wybierają się zazwyczaj do Paryża albo Wenecji i tego życzymy wszystkim, ale równie udany, a bliżej będzie wyjazd do Pragi. Czeska stolica sprzyja romantycznym spacerom i miłemu spędzaniu czasu. W lutym jest w Pradze zdecydowanie mniej turystów więc przy okazji pozwiedzamy to jedno z najpiękniejszych europejskich miast.

- w Walentynki tłumy ludzi pędzą do kina, pomysł dobry, ale już odrobinę przereklamowany. Rzadziej zakochane pary wybierają teatr, a przecież w teatrach nie brakuje miłosnych historii, które doskonale nadają się do obejrzenia przy okazji święta zakochanych. Jeśli nie mamy ochoty na dramat zawsze możemy pójść na musical.

walentynki pomysłyphotoxpress.com

- możemy też porwać naszą ukochaną albo ukochanego i wywieźć gdzieś na odludzie. Wynająć pokój w zamku czy zaszyć się w leśniczówce i spędzić tam bardzo miły weekend.

- Walentynkowym prezentem dla dwojga może być na przykład wykupienie kursu tańca albo kursu spadochroniarskiego. Z takiego prezentu będziemy mieli wiele przyjemności i co najważniejsze dłużej niż tylko jeden dzień.

- na 14 lutego możemy też wyznaczyć datę naszego ślubu. Na wesela w zimie decyduje się niewiele par, a szkoda bo wesele połączone z kuligiem i innymi zimowymi atrakcjami byłoby niezwykłym przeżyciem dla pary młodej i wszystkich gości.

Oryginalnym rozwiązaniem na Walentynki może tyć nie wymyślania niczego oryginalnego. Nie musimy się przecież zarzucać stertami serduszek i tygodniami opracowywać plan działania na 14 lutego. Walentynki to święto zakochanych więc kochajmy się i nie martwmy się tym, że po raz kolejny spędzamy je w kinie.

A Wy jak najczęściej spędzacie Walentynki? Podzielcie się swoimi pomysłami na uczczenie tego dnia?

OCENA
1.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 1 =