Jak zorganizować Mikołajki w szkole?

Święta    
ocena

Mikołajki w szkole to nie tylko okazja do rozluźnienia atmosfery podczas lekcji, to także szansa, by poprawić nastrój sobie i innym. Możemy obdarować kolegów z klasy, nauczycieli albo kogoś spoza naszego najbliższego otoczenia. Nie chodzi wcale o drogie prezenty, ale drobne gesty i życzliwość.

Jak zorganizować Mikołajki w szkole?

sxc.hu

W Świętego Mikołaja wierzy coraz mniej osób, ale w grudniu czar brodacza w czerwonym uniformie udziela się wszystkim. Prezenty lubi dostawać przecież każdy. W szkolnych warunkach Mikołajki mogą być dobrą zabawą i okazją do bliższego poznania kolegów z sąsiednich ławek. Klasowe Mikołajki można zorganizować przez przeprowadzenia losowania. Stara sprawdzona metoda polega na tym, że do jednego worka wrzucamy imiona i nazwiska wszystkich uczniów. W zabawę włączamy też nauczyciela. Prezent robimy osobie, którą wylosowaliśmy.

Przed rozpoczęciem zabawy trzeba określić jasne zasady gry. Dotyczy to przede wszystkim ceny, za jaką będziemy prezent kupować. Zdecydowania nie powinna ona być zbyt wygórowana. Dzięki temu Mikołajkowe prezenty trafią do wszystkich. Możemy się też umówić, że każdy robi prezent samodzielnie. To gwarancja, że w nasze ręce trafi niepowtarzalny podarunek, a przy okazji będziemy musieli się bardziej wysilić, by takie prezent przygotować.

Warto się też zastanowić jak wciągnąć do Mikołajkowej zabawy nauczycieli, nie tylko wychowawców klas. Możemy spróbować zaskoczyć kadrę pedagogiczną, zakładając mikołajowe czapki i wręczając coś słodkiego. Pewnie nie wszyscy uwierzą w św. Mikołaja, ale jest szansa, że tego dnia nie będzie niezapowiedzianych kartkówek i przepytywania. Mikołajkowe drobiazgi powinny też trafić do uczniów z sąsiednich klas. Możemy przyjść przed lekcjami i zostawić zrobione przez nas prezenty na ławkach.

Szkolne Mikołajki są również świetną okazją, by pomyśleć o tych dzieciach, które rzadko dostają prezenty, są chore albo samotne. Zorganizujmy na przykład klasową zbiórkę pieniędzy i kupmy słodycze, maskotki czy zabawki. Później przekażmy je działającym w każdym mieście organizacjom, które dostarczą podarunki tam, gdzie potrzeba. Można też popytać rodziców i nauczycieli czy nie znają rodzin, których nie stać na prezenty i stać się Świętym Mikołajem właśnie dla takich osób. Podarunkiem nie musi być przedmiot, to może być nasz czas poświęcony dzieciom w domu dziecka czy chorym maluchom leżącym w szpitalach.

Dostawanie prezentów jest bardzo przyjemne, ale dawanie sprawia także wiele radości.

Podoba się Wam zwyczaj szkolnych Mikołajek? Jakie prezenty na Mikołajki zazwyczaj dostajecie?

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 3 =