Jak zrobić dekoracje sylwestrowe?

Święta    
ocena

Sylwester jest imprezą kolorową, błyszczącą i głośną. W atmosferę ostatniej w roku nocy powinny nas wprowadzić girlandy, połyskujące kule i huk sztucznych ogni. Kiedy idziemy na bal do lokalu dekoracja jest gotowa, ale w przypadku sylwestra organizowanego przez nas dekoracja jest kwestią naszej wyobraźni.

Jak zrobić dekoracje sylwestrowe?

photoxpress.com

Sylwestrowa dekoracja powinna sprawiać nam przyjemność, nie tylko jej wygląd, ale także proces jej przygotowania. Nie wszystko zrobimy sami. W koszty organizacji sylwestra trzeba wrzucić chociażby zakup balonów i artykułów, które przydadzą się nam do wykonania pozostałych dekoracji. Musimy się też zaopatrzyć w serpentyny i konfetti.

Do przystrojenia mieszkania wykorzystamy różnokolorowe balony. Powiązane w pęki możemy przyczepić na meblach, żyrandolach i innych wystających ze ścian elementach. Z balonów można też budować inne kształty (np. palmy), ale to wymaga już większego zaangażowania z naszej strony.

Sylwestrowa impreza nie może obyć się bez serpentyn. Serpentyny z kolorowego, błyszczącego papieru rozwieszamy tak, by tworzyły gęsty las lian. W domowych warunkach nadają się do tego żyrandole i futryny drzwi. Z bibuły robimy girlandy i je także przyczepiamy do drzwi albo mebli. Do sylwestrowej dekoracji możemy wykorzystać również choinkowe światełka, łańcuchy do jej przystrojenia i inne ozdoby, które w tym roku nie zmieściły się na drzewku.

Większym wyzwaniem jest organizowanie sylwestra na wzór Dzikiego Zachodu, Starożytnego Rzymu czy Karaibów. Stworzenie rajskiej plaży w naszym mieszkaniu to poważne zadanie. Łatwiej może nam pójść z wystrojem salonu, który widzieliśmy w starych westernach. Tak czy inaczej, spróbować warto. Na taką sylwestrową dekoracje będziemy potrzebowali większych nakładów finansowych, ale przy odrobienie szczęścia, potrzebne do wystroju rekwizyty znajdziemy u znajomych.

Na sylwestra „udekorować” powinniśmy także siebie. W noc kiedy witamy Nowy Rok dopuszczalna jest każde ekstrawagancja. Zmiana fryzury, odważna kreacja albo przebranie. Duże pole do popisu pozostawia właśnie bal przebierańców. Nie musimy przecież kupować gotowego kostiumu. Zawsze znajdzie się pod ręką stary kapelusz albo zapomniana przez wszystkich sukienka. Nie radzimy przebierać się za butelkę czy hot-doga. Strój może efektowny, ale też bardzo niepraktyczny. Nie wspominając o tym, że nie da się w takim przebraniu tańczyć. W domowych warunkach da się przygotować karnawałową maskę. Wystarczy kolorowy twardy papier, brokat, nożyczki i kawałek gumki. Wycinamy maskę jaką chcemy, przymocowujemy gumkę, a całość zdobimy brokatem.

Macie jakieś inne propozycje na sylwestrowe ozdoby? Podzielcie się pomysłami.

OCENA
2.13
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 3 =