Święta Jak zrobić dekoracje sylwestrowe?

Jak zrobić dekoracje sylwestrowe?

-

Sylwestrowa dekoracja powinna sprawiać nam przyjemność, nie tylko jej wygląd, ale także proces jej przygotowania. Nie wszystko zrobimy sami. W koszty organizacji sylwestra trzeba wrzucić chociażby zakup balonów i artykułów, które przydadzą się nam do wykonania pozostałych dekoracji. Musimy się też zaopatrzyć w serpentyny i konfetti.

Do przystrojenia mieszkania wykorzystamy różnokolorowe balony. Powiązane w pęki możemy przyczepić na meblach, żyrandolach i innych wystających ze ścian elementach. Z balonów można też budować inne kształty (np. palmy), ale to wymaga już większego zaangażowania z naszej strony.

Sylwestrowa impreza nie może obyć się bez serpentyn. Serpentyny z kolorowego, błyszczącego papieru rozwieszamy tak, by tworzyły gęsty las lian. W domowych warunkach nadają się do tego żyrandole i futryny drzwi. Z bibuły robimy girlandy i je także przyczepiamy do drzwi albo mebli. Do sylwestrowej dekoracji możemy wykorzystać również choinkowe światełka, łańcuchy do jej przystrojenia i inne ozdoby, które w tym roku nie zmieściły się na drzewku.

Większym wyzwaniem jest organizowanie sylwestra na wzór Dzikiego Zachodu, Starożytnego Rzymu czy Karaibów. Stworzenie rajskiej plaży w naszym mieszkaniu to poważne zadanie. Łatwiej może nam pójść z wystrojem salonu, który widzieliśmy w starych westernach. Tak czy inaczej, spróbować warto. Na taką sylwestrową dekoracje będziemy potrzebowali większych nakładów finansowych, ale przy odrobienie szczęścia, potrzebne do wystroju rekwizyty znajdziemy u znajomych.

Na sylwestra „udekorować” powinniśmy także siebie. W noc kiedy witamy Nowy Rok dopuszczalna jest każde ekstrawagancja. Zmiana fryzury, odważna kreacja albo przebranie. Duże pole do popisu pozostawia właśnie bal przebierańców. Nie musimy przecież kupować gotowego kostiumu. Zawsze znajdzie się pod ręką stary kapelusz albo zapomniana przez wszystkich sukienka. Nie radzimy przebierać się za butelkę czy hot-doga. Strój może efektowny, ale też bardzo niepraktyczny. Nie wspominając o tym, że nie da się w takim przebraniu tańczyć. W domowych warunkach da się przygotować karnawałową maskę. Wystarczy kolorowy twardy papier, brokat, nożyczki i kawałek gumki. Wycinamy maskę jaką chcemy, przymocowujemy gumkę, a całość zdobimy brokatem.

Macie jakieś inne propozycje na sylwestrowe ozdoby? Podzielcie się pomysłami.

Katarzyna Olchowska

Katarzyna Olchowska - z wykształcenia politolog, dziennikarz z wyboru. Niepoprawna optymistka szukająca niezwykłości w codziennych sprawach. Od 10 lat związana z różnymi stacjami radiowymi. Ma za sobą także współprace z gazetą. Jako reporterka zajmuję się sprawami miasta i zwykłych ludzi. Prywatnie pasjonatka gór, a także fanka czerwonych butów i zielonej herbaty. W serwisie Spec.pl specjalistka od okoliczności, bo żadne okoliczności nie są jej obce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Twarde zarządzanie personelem – zalety i wady

Czy autokratyczne kierowanie się sprawdza? Jedno jest pewne... Autokrata zawsze wie lepiej i sam podejmuje decyzje. Nie liczy się ze zdaniem innych a za sprzeciw surowo karze. To charakterystyka kierownika - autokraty. We współczesnych organizacjach w kierowaniu ludźmi częściej stawia się na partycypację, delegowanie uprawnień i pracę zespołową. Czy zatem jest jeszcze możliwe zarządzanie w sposób autorytarny? Wbrew pozorom znalezienie jednoznacznej odpowiedzi nie jest proste.

Przyprawy do galarety kurczęcej, wieprzowej

Galaretka, zwana też studzieniną czy galertem, to smaczna przystawka, wykorzystująca naturalne właściwości bogatych w substancje żelujące części zwierzęcia. Smakuje najlepiej podana z cytryną lub octem jabłkowym. Ale jak ją doprawić, żeby była naprawdę pyszna?

Zobacz też

Call of Duty 4 – jak grać w multiplayer?

Call of Duty 4 posiada bardzo ciekawą fabułę, jednak gra osiąga pełnię dopiero w trybie wieloosobowym. Zabawa ze znajomymi, bądź też nawet obcymi graczami to nie lada frajda, której nie da się zastąpić żadnym trybem jednoosobowym. Jak grać w multiplayera? Dowiecie się tego z poniższego poradnika.

Na czym polega organizacja dużego eventu?

Oglądając widowiskowe eventy, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak wielki był ogrom pracy i jak różnorodne zadania mieli do...

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Może Cię zainteresuje: