Jak zrobić kostium na Halloween dla dziecka?

Święta    
ocena

Dzieci uwielbiają straszne stwory. Dla nich Halloween to okazja by być bliżej nich. Z przyjemnością zakładają kostiumy potworów, drążą dynie i biorą udział w szkolnych balach przebierańców. Halloweenowe stroje dla dzieci to miniaturki tych, które zakładają na siebie dorośli. Jednak dziecięce kostiumy nie powinny być aż tak straszne. Pomyślmy bardziej o postaciach bajkowych. Przyda się więcej czarów niż strachu.

Jak zrobić kostium na Halloween dla dziecka?

photoxpress.com

Dzieci w Halloween powinny być kolorowe. Barwne i efektowne kostiumy jesteśmy wstanie przygotować sami w domu, możemy je też wypożyczyć albo kupić. Najważniejsze by mieć pomysł na przebranie. Nasze dziecko bez większych problemów zamieni się w małego diabła. Rogi na głowę, widełki w rękę i do dzieła. Na szkolnej imprezie nie może zabraknąć czarownic i wróżek. Przydadzą się różdżki, tiulowe spódnice i księga z zaklęciami. Mała czarownica założy z przyjemnością spiczasty kapelusz i pelerynę. Przy większym zaangażowaniu sił i czas kapelusz zrobimy sami. Za pelerynę może posłużyć część naszej garderoby. Zawartość naszej szafy przyda się zresztą przy kompletowaniu wielu innych kostiumów. Stara przerobiona spódnica może być piękną suknią balową dla księżniczki. Dorzucimy pasek, torebkę i mała dama będzie gotowa do wyjścia.

Przedszkolaki chętnie stają się biedronkami, grzybkami, krasnalami i pszczółkami. Strój biedronki możemy przygotować na przykład przez naklejenie na czerwony płaszczyk czarnych kropek. Dorzućmy do tego czerwone kalosze i urocza biedronka gotowa. Krasnoludek musi mieć kolorową czapeczką i barwny kubraczek. Domowym sposobem zamienimy nasze dziecko w kota. Na buzi rysujemy wąsy, z paska albo starej zabawki robimy ogon i przyczepiamy dziecku do ubrania. Chłopca możemy przebrać za Robin Hooda. W zielonym stroju i z łukiem w ręku będzie czuł się całkiem nieźle.

Na balu halloweenowym świetnie poradzą sobie też inne filmowe postacie. W modzie jest wciąż Batman, Spiderman no i Harry Potter. W sklepach można znaleźć wiele masek bajkowych bohaterów. Jest wśród nich chociażby Shrek, pirat Jack Sparrow i duszek Kacper. Są też maski zwierząt i różnych stworków.

Niektóre maski do dziecięcych kostiumów możemy zrobić sami. Nadadzą one strojom odpowiedniego charakteru. Zrobimy je używając papieru, farb, elastycznej gumki, nożyczek i dziurkacza. Na kartonie rysujemy kontury interesujących nas oczu, np. kocich. Sprawdźmy dokładnie gdzie powinny być wycięte otwory. Maske malujemy farbami i ozdabiamy, jeśli jest taka konieczność. Gumką dopasowujmy maske do twarzy.

W co przebrane będzie Twoje dziecko? Skąd ten pomysł?

OCENA
2.67
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 2 =