Jak zrobić kostiumy na Halloween?

Święta    
ocena

Halloween w odsłonie naszych czasów to tak naprawdę wielki bal przebierańców. Maskarada, na której rządzą postacie z sennych koszmarów. Ma być strasznie i o takich kostiumach musimy pomyśleć przed Halloween. Możemy oczywiście ograniczyć się tylko do jasnego pudru na twarzy i mocniejszego podkreślenia konturów oczu, ale to nie będzie prawdziwe Halloween.

Jak zrobić kostiumy na Halloween?

photoxpress.com

Postacie, za które przebieramy się podczas Halloween są bardzo wyraziste. To przecież wiedźmy z wielkimi nosami i miotłami, diabły i ociekające krwią wampiry. Do wyczarowania takiego kostiumu będzie na pewno potrzebna nasza wyobraźnia, zapomniana zawartość szaf, kilka gadżetów ze sklepu, farbki do efektów specjalnych i dopełniające dzieła rekwizyty.

Potwory są wśród nas, to pierwsza zasada jaką powinniśmy kierować się przy wyborze postaci za którą się przebierzemy. Jednym z prostszych kostiumów do wykonania w domowych warunkach jest strój kościotrupa. Bierzemy czarne legginsy i czarną obcisłą koszulkę, na niej białą kredą malujemy szkielet. Nie pomijając takich szczegółów jak żebra, miednice i piszczele. Na twarzy możemy nasunąć kominiarkę. Dla dodania grozy weźmy w rękę kosę. Jest straszno.

W podobny sposób możemy przygotować strój diabła. Na czarne ubrania doklejamy wówczas czerwone elementy, doczepiamy ogon, na głowie muszą znaleźć się rogi, a w ręku widły. Przyda się też mocny makijaż.

Dość szybko jesteśmy wstanie skoczyć w kostium czarownicy. Powłóczyste szaty, mogą być lekko podziurawione, stary kapelusz na głowie. W przypadku stroju wiedźmy ważne jest też fryzura. Sytuacje może tu uratować peruka. Musimy zrobić też coś z nosem, nos wiedźmy jest duży i brzydki. Coś odpowiedniego powinniśmy znaleźć w sklepie ze śmiesznymi rzeczami. Doklejmy sobie kilka brodawek.

Halloween to święto duchów. Wbrew pozorom nie jest to kostium łatwy do wykonanie, bo przecież nie wystarczy zarzucić na sobie białego prześcieradła. Powinniśmy się nimi dokładnie owinąć i zadbać o odpowiedni makijaż. Na halloweenowej imprezie mogą pojawić się także mumie. Jak mumia wyglądać będziemy po obwinięciu się bandażami elastycznymi. Nie zapomnijmy o wampirach, wilkołakach i czarownikach. Na potrzeby Halloween możemy stać się również dyniami.

kostiumy Halloween pomysływww.photoblog.pl/paulinquua

Inną kategorią są kostiumy nawiązujące do postaci z filmów. Horrory to kopalnia strasznych postaci. Możemy spróbować stać się Freddym Kruegerem z „Koszmaru z ulicy Wiązów”, główny element kostiumu to palce zakończone nożami. Do klimatu Halloween pasuje Joker z Batmana. Tu konieczny jest biały puder na twarz, szeroki uśmiech i szalona fryzura. Do klasycznych postaci z filmów należy Hrabia Dracula i Frankenstein. Po kostiumowe inspiracje sięgnijmy również do innych filmów, wymienić można chociażby „Noc Żywych Trupów”, „Teksańska masakra piłą mechaniczną”, „Milczenie owiec” i „Obcego”.

Kostiumy filmowe to dodatkowo świetne urozmaicenie halloweenowej imprezy. Możemy na przykład zorganizować konkurs podczas którego zgadywać będziemy tytułu filmów, których pochodzą stroje.

Jakie macie pomysły na przebrania halloweenowe? Na jakiej imprezie będziecie się bawić?

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 4 =