Jak zrobić laurkę na Dzień Matki?

Święta    
ocena

Trochę kolorowego papieru, farby albo kredki, klej, trochę koralików i laurka gotowa. Zamiast kupować gotową kartkę możemy zrobić dla mamy laurkę. To dobry pomysł nie tylko dla dzieci, dorośli własnoręcznie zrobioną laurkę mogą dołączyć do bukietu kwiatów.

Jak zrobić laurkę na Dzień Matki?

photoxpress.com

Najszybszy i najprostszy sposób zrobienia laurki to: bierzemy karton papieru (formatA4) może być biały albo kolorowy, to już zależy od nas. Zginamy go na pół. W środku powinno być miejsce na na wpisanie życzeń, ale możemy także ozdobić środek dodatkowo kolorowymi wzorami. Na okładce możemy narysować bukiet kwiatów, serduszka i to co jeszcze przyjdzie nam do głowy. Dopisujemy koniecznie "Kochanej Mamie". Możemy także narysować na przykład serce i wkleić w nie zdjęcie dziecka, jeśli bedzie to prezent od dziecka.

Bardziej pracochłonna będzie laurka, którą wykonamy przy wykorzystaniu włóczki, koralików, koronek, bibuły i guziczków. Z wszystkich tych drobiazgów układamy na przykład kwiatki. Z zielonej włóczki możemy zrobić łodygi. Z bibuły listki. Płatki kwiatów możemy wyciąć ze skrawków materiału, które nakleimy wokół koralika. Możemy także z materiału i koronek zrobić na okładce wypukłe serduszko czy nakleić uśmiechniętą buzią. Na wszelki wypadek zanim zaczniemy naklejać nasze wzory ułóżmy je z boku na próbę. Pamiętajmy także by dzieci, które robią takie laurki nie zostały same. Do ich wykonywania potrzebujemy nożyczek i innych ostrych narzędzi, dla maluchów mogą być niebezpieczne.

Nasza laurka może wyglądąć zupełnie inaczej. Możemy zrobić ją na wzór zaproszenia ślubnego. Kartkę nie składamy wówczas na pół, ale na trzy części. Dzielimy karton na trzy równe części i zaginamy część górną i dolną. Na środku będzie miejsce na nasze życzenia. Dodatkowo laurkę możemy ozdobić wstążką, którą obwiążemy kartonik. Możemy także przymocować do niego kwiatka. Taka laurka nadaje się doskonale do wysłania. Dokupujemy do niej kopertę i niespodzianka gotowa.

UWAGA!

Nasza laurka nie musi być mała. Możemy na przykład wyciąć z papieru gigantyczne serce. Wpisujemy na nim życzenia, doklejamy kwiatki i wręczamy mamie. Możemy także zrobić laurkę, która będzie ozdobiona jak tradycyjna laurka, ale będzie dużo większa. Wykonanie laurki nie jest ograniczone żadnymi zasadami. Najważniejsze, że jest to nasz pomysł i własnoręczne wykonanie.

Który pomysł najbardziej Wam się podoba? A może macie inne propozycje? Dajcie znać, jaką laurkę zrobiliście :)

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 1 =