Jak zrobić laurkę na Dzień Ojca?

Święta    
ocena

Laurka to dobry sposób na złożenie życzeń i co najważniejsze nie będziemy mieć większego problemu z jej zrobieniem. Potrzebujemy odrobiny wolnego czasu, kolorowego papieru, słomek, wełny i innych drobiazgów, z których wykonamy ozdoby. Tato będzie na pewno zadowolony z takiego prezentu. Postawi w widocznym miejscu i długo będzie pamiętał dzień swojego święta.

Jak zrobić laurkę na Dzień Ojca?

sxc.hu

Klasyczna laurka to kartka formatu A4 złożona na pół. W środku wpisujemy życzenia, a na okładce malujemy różne ozdoby. Mogą to być kwiatki, serduszka i słoneczka. Najważniejsze żeby było kolorowo. Kwiatki mogą być namalowane, ale możemy również wykleić je z kawałków papieru, skrawków materiału, słomek czy koralików. Na okładce może być także naklejone jedno duże serce, a w środku zdjęcie dziecka. Taka ozdoba wbrew pozorom zrobimy szybko i bez większego problemu. Przygotowujemy zdjęcie, z którego będziemy korzystali. Będzie nam potrzebne tylko głowa dziecka. Na kartce papieru rysujemy serce. Musi być na tyle duże by przykryć całą buzię. Powinien zostać centymetr zapasu, który będzie ozdobną ramką zdjęcia. Rozwiązania są dwa: albo nakleimy na serce zdjęcie albo wytniemy z serca środek i brzegami okleimy zdjęcie. To zależy od naszego pomysłu i sposobu ozdobienia ramki. Możemy ją okleić małymi kwiatkami, koralikami lub innymi drobiazgami, które mamy akurat pod ręką. Innym pomysłem na ozdobienie naszej laurki jest narysowanie całej rodziny. Może ona przybrać postać bukietów kwiatów. Twarze zastąpią środki kwiatów. Zadanie pracochłonne, ale obdarowany będzie na pewno zadowolony.

Możemy zrobić także laurkę giganta. Robimy ją na podobnej zasadzie jak poprzednie, ale z dużych kartonów. Jeśli nasze zdolności artystyczne na to pozwolą, możemy na okładce narysować mały komiks, którego tematem będzie Dzień Ojca. Możemy także wręczyć tacie laurkę, która będzie przypominała stare pismo zwinięte w rulon. Życzenia możemy napisać specjalną czcionką. Ozdobić pieczęciami lub rysunkami pieczęci. Na koniec zwijamy karton i przewiązujemy go wstążką.

Nie zapomnijmy o wpisaniu życzeń. W laurce mamy sporo miejsca, możemy więc pozwolić sobie nawet na wierszyk:

Dzisiaj Dzień Taty! Mojego Taty i wszystkich ojców na świecie.

Niosę dla taty z ogródka kwiaty, zarzucę tacie na szyję ręce.

Powiem do ucha: tatku posłuchaj, chcę Cię uściskać i nic więcej!

UWAGA!

Możemy także napisać, że życzymy mu wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia, spełnienia marzeń i samych radosnych chwil. Laurka sama w sobie jest doskonałym prezentem, bo wiadomo, że zrobiliśmy ją sami.

Który pomysł najbardziej Wam się podoba? A może macie inne propozycje? Dajcie znać, jaką laurkę zrobiliście :)

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 2 =