Jaki prezent dla dziewczyny na Mikołajki?

Święta    
ocena

Mikołajki i okres świąteczny to okazja nie tylko do wspólnego biesiadowania, ale także czas obdarowywania bliskich prezentami. Najważniejszy jest gest a nie wartość nominalna upominku. Ogrom produktów dostępnych na sklepowych półkach z jednej strony zachwyca, z drugiej wprawia w zakłopotanie, gdyż wybór tej jednej jedynej rzeczy okazuje się być bardzo trudny, zwłaszcza jeśli odbiorcą ma być dziewczyna.

Jeśli masz trochę wolnego czasu i chęci, prezent dla nastolatki możesz wykonać samodzielnie. Wystarczy, że cytrynę przekroisz na pół i wytniesz dwa plasterki zbliżone do siebie rozmiarem. Otrzymane koła trzeba położyć na ściereczce na ciepłym kaloryferze i poczekać kilka dni aż cytryna wyschnie. Powstaną oryginalne i przepiękne kolczyki. Potrzebne będą jeszcze tylko bigle, które zakupisz w każdym sklepie z akcesoriami biżuteryjnymi za ok. 5 zł za srebrną parę. 

Jeśli dziewczyna nie lubi wyróżniać się w tłumie, można wybrać gotową parę wykonaną metodą decoupage. Technika ta, polega na ozdabianiu motywami obecnymi na serwetkach, fotografiach, papierach do pakowania. Ograniczona jedynie ludzką wyobraźnią inwencja gwarantuje ogromny wybór, dlatego każdy znajdzie odpowiedni wzór. Dostępne są kolczyki z postaciami bajkowymi, twarzami aktorów czy muzyków. Modne są obecnie motywy ludowe, bogate w roślinne ornamenty i tęczowe barwy.

Jeśli dziewczyna jest amatorką sztuki, będzie zachwycona biżuterią ozdobioną miniaturą reprodukcji ulubionego obrazu. Firmy zajmujące się wyrobem rękodzieła oferują wykonanie kolczyków na zamówienie, jeśli w ofercie nie znajdziesz upragnionego wzoru.

Dajesz prezent, żeby wyrazić to, co czujesz. Jeśli chcesz zrobić mikołajkową niespodziankę dla swojej ukochanej, miłym upominkiem będzie kubek w kształcie … serca. Producenci oferują naczynia w różnych kolorach a do niektórych dołączona jest łyżeczka. Dzięki takiej niespodziance, będziesz mieć pewność, że Twoja dziewczyna myśli o Tobie nawet przy śniadaniu. Koszt takiego przedmiotu waha się w granicach 12–29 zł.

UWAGA!

Pamiętaj, że oprócz prezentu ważny jest być uśmiech i dobre słowo. Czasami poświęcenie komuś bliskiemu swojego czasu i uwagi będzie dla niego nieocenioną nagrodą.

Jak myślicie, co jest odpowiednim prezentem dla dziewczyny na Mikołajki? Macie jakieś inne propozycje?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 2 =