Lanie wosku - interpretacja symboli

Święta    
ocena

Jedną z najpopularniejszych wróżb andrzejkowych jest lanie wosku. Mogą się w nią zaangażować wszyscy uczestnicy andrzejkowej zabawy. Dzięki tej wróżbie można poznać nie tylko swoją matrymonialną przyszłość, ale również zawód, można sprawdzić jakimi ludźmi się otaczamy i co czeka nas w najbliższym czasie. To także świetna okazja by sprawdzić jak miewa się nasza wyobraźnia.

Lanie wosku - interpretacja symboli

sxc.hu

Do wróżby z wykorzystaniem wosku musimy się przygotować wcześniej.

Jest nam potrzebny klucz, im większy tym łatwiej będzie się nam przelewało wosk i mniejsze ryzyko poparzenia. Kiedyś do tej wróżby używano kluczy z mosiądzu albo innego żółtego metalu. Wiązało się to z przekonaniem, że srebro i srebrzyste kolory odstraszają duchy. Najważniejsze jednak by znalazł się jakikolwiek klucz. Potrzebne jest też naczynie do stopienia wosku, no i odpowiednia liczba świec.

Wosk topimy i przelewamy przez oczko klucza. I tu zaczyna się cała zabawa. Czekamy aż wlany wosk zastygnie sam, nie można poprawiać kształtów, ugniatać masy czy polewać go wodą. Wyjmujemy z wody zastygnięty wosk i sprawdzamy co wyszło. Robimy to trzymając woskową bryłę w ręku albo dodatkowo rzucamy na ścianę jej cień.

Wosk układa się w najprzeróżniejsze tajemnicze kształty. Jeżeli wosk utworzy gwiazdę to znaczy, że czeka nas bogactwo i szczęśliwe życie. Dla osób uzdolnionych artystycznie może to być zapowiedź kariery na scenie.

Serce to zapowiedź miłości, niedobrze jeśli pojawi się na nim nawet najmniejsze pęknięcie, bo wtedy wróżba ma odwrotne znaczenie. Osoby, które marzą o podróżowaniu powinny wypatrywać w woskowych kształtach samochodu, statku albo chmur. Auto to zapowiedź dalekiej drogi, statek to wyprawy i wspaniałe przygody, a chmury to szansa na spełnienie wszystkich marzeń.

Często uczestnicy zabawy dopatrują się również motywów roślinnych i zwierzęcych. Zapowiedzią nienajlepszych wydarzeń w naszym życiu jest sowa albo lis. Możemy być narażeni na niebezpieczeństwo. Małpa oznacza, że blisko nas jest fałszywy przyjaciel. Pies i kot, które pojawią się w naszej wróżbie, to również wróżba ostrzegawcza. Przestrzega ona przed angażowaniem się pochopnie w nowy związek.

Dobrą wróżbą jest jaskółka i orzeł. Orzeł to zapowiedź sukcesów i władzy. Jaskółka oznacza, że jesteś osobą pracowitą i pilną. O naszej pracowitości świadczy również pojawiająca się we wróżbach mrówka. Sukcesy zapowiada pszczoła. Niespodzianki mogą spodziewać się osoby, które wyleją sobie przez klucz kwiatka.

Jabłko to natomiast znak przypływu sił i ożywienia w życiu. Odwrotną wróżbą jest pojawiająca się cebula, to zły i smutny znak. Zdecydowanie lepiej więc, by w woskowych kształtach dostrzec słońce albo monetę. Słoneczna wróżba to zapowiedź radosnego roku, natomiast moneta jest zapowiedzią sukcesów i dostatniego życia.

Postać kobiety albo mężczyzny to miłość, która zbliża się do nas wielkimi krokami.

UWAGA!

Woskowe kształty są trudne do jednoznacznego określenia. Dla jednych bryła będzie kotem dla innych chmurą. Dlatego wróżenie z wosku jest bardzo indywidualne i liczy się nasza wyobraźnia. Najważniejsze, że to świetna zabawa dla wszystkich.

Jaki najdziwniejszy kształt wyszedł Wam z lania wosku? Czy spełniła się Wam jakaś wróżba andrzejkowa?

OCENA
2.40
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 2 =