Święta Lanie wosku - interpretacja symboli

Lanie wosku – interpretacja symboli

-

Do wróżby z wykorzystaniem wosku musimy się przygotować wcześniej.

Jest nam potrzebny klucz, im większy tym łatwiej będzie się nam przelewało wosk i mniejsze ryzyko poparzenia. Kiedyś do tej wróżby używano kluczy z mosiądzu albo innego żółtego metalu. Wiązało się to z przekonaniem, że srebro i srebrzyste kolory odstraszają duchy. Najważniejsze jednak by znalazł się jakikolwiek klucz. Potrzebne jest też naczynie do stopienia wosku, no i odpowiednia liczba świec.

Wosk topimy i przelewamy przez oczko klucza. I tu zaczyna się cała zabawa. Czekamy aż wlany wosk zastygnie sam, nie można poprawiać kształtów, ugniatać masy czy polewać go wodą. Wyjmujemy z wody zastygnięty wosk i sprawdzamy co wyszło. Robimy to trzymając woskową bryłę w ręku albo dodatkowo rzucamy na ścianę jej cień.

Wosk układa się w najprzeróżniejsze tajemnicze kształty. Jeżeli wosk utworzy gwiazdę to znaczy, że czeka nas bogactwo i szczęśliwe życie. Dla osób uzdolnionych artystycznie może to być zapowiedź kariery na scenie.

Serce to zapowiedź miłości, niedobrze jeśli pojawi się na nim nawet najmniejsze pęknięcie, bo wtedy wróżba ma odwrotne znaczenie. Osoby, które marzą o podróżowaniu powinny wypatrywać w woskowych kształtach samochodu, statku albo chmur. Auto to zapowiedź dalekiej drogi, statek to wyprawy i wspaniałe przygody, a chmury to szansa na spełnienie wszystkich marzeń.

Często uczestnicy zabawy dopatrują się również motywów roślinnych i zwierzęcych. Zapowiedzią nienajlepszych wydarzeń w naszym życiu jest sowa albo lis. Możemy być narażeni na niebezpieczeństwo. Małpa oznacza, że blisko nas jest fałszywy przyjaciel. Pies i kot, które pojawią się w naszej wróżbie, to również wróżba ostrzegawcza. Przestrzega ona przed angażowaniem się pochopnie w nowy związek.

Dobrą wróżbą jest jaskółka i orzeł. Orzeł to zapowiedź sukcesów i władzy. Jaskółka oznacza, że jesteś osobą pracowitą i pilną. O naszej pracowitości świadczy również pojawiająca się we wróżbach mrówka. Sukcesy zapowiada pszczoła. Niespodzianki mogą spodziewać się osoby, które wyleją sobie przez klucz kwiatka.

Jabłko to natomiast znak przypływu sił i ożywienia w życiu. Odwrotną wróżbą jest pojawiająca się cebula, to zły i smutny znak. Zdecydowanie lepiej więc, by w woskowych kształtach dostrzec słońce albo monetę. Słoneczna wróżba to zapowiedź radosnego roku, natomiast moneta jest zapowiedzią sukcesów i dostatniego życia.

Postać kobiety albo mężczyzny to miłość, która zbliża się do nas wielkimi krokami.

Uwaga!

Woskowe kształty są trudne do jednoznacznego określenia. Dla jednych bryła będzie kotem dla innych chmurą. Dlatego wróżenie z wosku jest bardzo indywidualne i liczy się nasza wyobraźnia. Najważniejsze, że to świetna zabawa dla wszystkich.

Jaki najdziwniejszy kształt wyszedł Wam z lania wosku? Czy spełniła się Wam jakaś wróżba andrzejkowa?

Katarzyna Olchowska

Katarzyna Olchowska - z wykształcenia politolog, dziennikarz z wyboru. Niepoprawna optymistka szukająca niezwykłości w codziennych sprawach. Od 10 lat związana z różnymi stacjami radiowymi. Ma za sobą także współprace z gazetą. Jako reporterka zajmuję się sprawami miasta i zwykłych ludzi. Prywatnie pasjonatka gór, a także fanka czerwonych butów i zielonej herbaty. W serwisie Spec.pl specjalistka od okoliczności, bo żadne okoliczności nie są jej obce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Etui na komórkę na szydełku

Telefony komórkowe poniewierają się po naszych torbach i kieszeniach, a ich wyświetlacze nieodwracalnie się zarysowują. W epoce aparatów dotykowych zwykłe etui z tworzywa nie mają racji bytu. Dlaczego jednak nie sprawić swojemu centrum multimedialno-komunikacyjnemu ciepłego szydełkowego ubranka?

Jaki prezent na 50 urodziny?

Twoi rodzice, dziadkowie czy znajomi przekroczyli właśnie 50-tkę, a Ty nie masz pojęcia, co mogłoby im sprawić odrobinę radości? Wszystko zależy od tego czy solenizant ma poczucie humoru, czy woli prezenty praktyczne. Przedstawiamy kilka propozycji przedmiotów, które będą mile widziane wśród pięćdziesięciolatków.

Zobacz też

Dysonans poznawczy – co to jest, jak sobie radzić?

O dysonansie poznawczym mówimy w sytuacji, gdy osoba odczuwa stan nieprzyjemnego napięcia powodowanego pojawiającymi się w tym samym momencie dwoma – pozostającymi w sprzeczności – elementami poznawczymi. Dysonans występuje również w momencie, gdy ludzie postępują wbrew własnym zasadom.

Na czym polega organizacja dużego eventu?

Oglądając widowiskowe eventy, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak wielki był ogrom pracy i jak różnorodne zadania mieli do...

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Może Cię zainteresuje: