Zabawy na Halloween - pomysły

Święta    
ocena

Przed wiekami Halloween było świętem związany z tajemniczymi obrzędami i duchami, które pojawiały się wśród żywych. Dziś to kolejna okazja do zabawy, spotkania z przyjaciółmi i przebieraniem się w efektowne stroje. Zabawa wciąga nie tylko dzieci, ale i dorosłych, którzy mają ogromną przyjemność z bycia wiedźmą lub wampirem.

Zabawy na Halloween - pomysły

photoxpress.com

Mistrzami imprezowania w Halloween są mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Irlandii, skąd Halloween pochodzi. W zabawę angażują się tam tłumy ludzi. Ulice wypełniają się przebierańcami, a domy toną w dyniowych lampionach. Mieszkańcy bawią się nie tylko w lokalach, ale wychodzą na ulice i uczestniczą w barwnych pochodach. Stamtąd przywędrowały zabawy, które powoli przyjmują się także na polskim podwórku. Tym bardziej, że niektóre z nich przypominają nasze andrzejkowe zwyczaje.

Warunkiem dobrej zabawy w Halloween jest kostium. Im straszniej, tym lepiej. Ociekające krwią potwory, diabły i czarownice są jak najbardziej na miejscu. Jednym z pomysłów na wykorzystanie przebrań jest bal, na który wstęp mają tylko przebierańcy. Sam fakt, że trudno będzie poznać kto kryje się za wykrzywioną twarzą potwora będzie niezłą rozrywką. W Polsce mało popularne są pochody ulicami miasta. Namiastką może być wyjście na miasto w kostiumach kiedy zmierzamy na imprezę. Grupa w przerażających strojach może zrobić piorunujące wrażenie na przykład na pasażerach miejskich autobusów. W  krajach skąd pochodzi Halloween popularne są odwiedziny na tzw. Strasznych Farmach. To duże przestrzenie, na których specjalnie z okazji święta powstają pełne grozy scenografie. Nam pozostają imprezy w domu i lokalach, ale możemy je urozmaicić różnymi zabawami.

- Halloweenową zabawą jest łapanie jabłek w miednicy z wodą. Cała trudność polega na tym, że jabłka musimy złapać zębami nie uszkadzającym przy tym owocu. Próba pomyślna oznacza dla nas szczęście w nadchodzącym roku.
- Dorośli nie będą się raczej bawić w znaną głównie z amerykańskich filmów zabawę „cukierek albo psikus”, ale i im możemy zaproponować coś z wykorzystaniem słodyczy. To też świetna zabawa dla dzieci. W pomieszczeniach gdzie odbywa się nasza halloweenowa impreza chowamy czekolady, batony i inne smakołyki. Wyznaczamy czas w którym będą odbywały się poszukiwania. Wygrywa ten kto znajdzie najwięcej słodkości.
- Do kolejnej zabawy potrzebujemy orzechów i ogniska. Orzechy wrzucamy w ogień. Jeśli orzech pęknie w trzaskiem oznacza to odwzajemnioną miłość.
- W Halloween przeskakujemy przez świeczki. Płonące świeczki ustawiamy w kręgu i przeskakujemy nad nimi. Te które nie zgasną wskazują na szczęśliwe dla nas miesiące w przyszłym roku.
- Zabawą, która rozrusza całe towarzystwo jest prosta ale zabawna gra, która polega na zjadaniu, bez pomocy rąk, wiszących na nitkach owoców i ciastek.

Jak spędzacie Halloween? Znacie jakieś fajne gry i zabawy okolicznościowe?

OCENA
1.50
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 5 =