Życzenia na Dzień Matki - jak je złożyć?

Święta    
ocena

Dzień Matki w polskiej kulturze, to święto ważne. W formie, jaką znamy obchodzone jest od 1914 roku. Trzeba jednak zaznaczyć, że 26 maja to polska data dla tego święta. Obchodzone jest także przez inne kraje i na innych kontynentach, ale w innym terminie. Najważniejsze jednak, że bez względu na język, jakim się posługujemy, życzenia dla mam brzmią prawie zawsze tak samo.

Życzenia na Dzień Matki - jak je złożyć?

photoxpress.com

W Dzień Matki nie zapomnijmy o kwiatach, bez nich życzenia nie są kompletne. Kwiaty to najlepszy sposób na podziękowanie za wszystko i poprawienie kobiecie nastroju. Sprawę ułatwia pora roku. W maju nie będziemy mieć problemu ze znalezieniem pachnących konwalii czy frezji. Piękny bukiet będziemy mieli także z różnokolorowych tulipanów, a najlepiej kupić mamie jej ulubione kwiaty. Do bukietu możemy dołączyć kartkę z życzeniami. Najlepiej jeśli są to życzenia, które wymyślimy sami, ale jeśli nie mamy akurat weny, możemy skorzystać z kilku gotowych propozycji:

W święto matki wręczam Ci te piękne kwiatki

Kochanej mamie od wszystkich dzieci

Pamiętamy zawsze, nie tylko w Dzień matki, ale dziś dajemy ci bratki

Dużo zdrowia i miłości, dni pełnych radości. Realizacji marzeń i odpoczynku od codziennych obowiązków.

Pamiętajmy jednak, że największą wartość mają życzenia, nawet te najkrótsze, ale szczere i płynące od nas.

Postarajmy się, by w Dzień Matki, zrobić mamie niespodziankę. Jeśli rzadko wysyłamy jej kartkę, kupmy ją, zorganizujmy wszystko tak, by podpisały się na niej wszystkie dzieci i wyślijmy tradycyjna pocztą. Możemy także zamówić kwiaty przez poczte kwiatową albo wysłać telegram czekoladowy. Jest to może nieco droższy sposób złożenia życzeń, ale na pewno zrobimy mamie niespodziankę. Pamietajmy, by zadbać, aby mama otrzymała niespodziankę do rąk własnych.

Świetnym sposobem na złożenie życzeń jest także wręczenie laurki. Dzieci powinny przygotować ją samodzielnie. Mama będzie na pewno zadowolona z takiego prezentu. Do laurki można dołączyć mały bukiecik z fiołków albo ze stokrotek. Jeśli dziecko będzie chciało może nauczyć się także wierszyka. Oto przykładowy wiersz z okazji Dnia Matki.

Wymaluję na laurce czerwone serduszko.

Ptaszka, co ma złote piórka i kwiaty w dzbanuszku.

Żyj mamusiu moja miła, Sto lat albo dłużej.

Bądź szczęśliwa i wesoła, Zdrowie niech ci służy.

UWAGA!

Bez względu na to w jaki sposób będziemy składali życzenia naszym mamom, pamiętajmy, by nie odkładać życzeń na później. Dzień Matki jest raz do roku. Mamy na pewno nam nie wypomną, że o nich zapomnieliśmy, ale będzie im przykro. Przygotowania do ich święta rozpocznijmy więc jak najwcześniej.

A Waszym zdaniem jak najlepiej złożyć Mamie życzenia? Podzielcie się opiniami.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 2 =