Co obejmuje ubezpieczenie narciarskie?

Ubezpieczenia    
ocena

Wybierając się zimą na narty, warto pamiętać o ubezpieczeniu. Wypadki na stoku narciarskim zdarzają się często, a pokrycie kosztów leczenia z własnej kieszeni może przerosnąć nie jeden domowy budżet.

Co obejmuje ubezpieczenie narciarskie?

photoxpress.com

Standardowe ubezpieczenia narciarskie pokrywają nie tylko koszty akcji ratunkowej i leczenia samego ubezpieczonego, ale również uszkodzenia czy zniszczenia jego sprzętu narciarskiego.

Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe proponują swoim klientom ubezpieczenia narciarskie w całym pakiecie polisowym, natomiast inne pozwalają na samodzielny wybór spośród rodzajów ubezpieczeń.

Standardowe ubezpieczenie

Decydując się na ubezpieczenie narciarskie należy pamiętać, że najtańszy koszt nie oznacza najlepszej polisy. Warto wybrać taka polisę, która pokryje koszty związane z wypadkiem - z winy ubezpieczonego - również osób trzecich.

Standardowa polisa gwarantuje pokrycie kosztów takich jak:

1. Leczenie urazów odniesionych w następstwie nieszczęśliwego wypadku. Chodzi tu o konsultacje z lekarzami, badania, które trzeba będzie wykonać, zabiegi medyczne, leki przepisane przez lekarza, a w poważniesjzych przypadkach również pobytu w szpitalu.

2. Ratownictwo medyczne. Ubezpieczenie pokrywa koszt akcji ratunkowej, a również poszukiwań ubezpieczonego, udzielenia mu pierwszej pomocy i przetransportowania do ośrodka medycznego.

3. Koszt transportu osoby ubezpieczonej do kraju, a równiesz koszt transportu osoby towarzyszącej.

Można też dodać do podstawowego pakietu ubezpieczeniowego zabezpieczenie w sytuacji poszkodowania osób trzecich,  a również zabiezpieczające przed skutkami finansowymi za kradzież, zniszczenie bądź utratę sprzętu narciarskiego. Można też wykupić polisę dzięki której otrzymamy odszkodowanie w wypadku trwałego uszczerbku, który powstał podczas wyjazdu, wskutek nieszczęśliwego wypadku. Kiedy myślimy o ubezpieczeniu narciarskim, warto również rozważyć polisę, która zabezpieczy nas finansowo od utraty bagażu.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 4 =