Ile kosztuje Autocasco (AC)?

Ubezpieczenia    
ocena
Kupno samochodu obliguje nas do poniesienia innych dodatkowych kosztów, takich jakich obowiązkowe ubezpieczenie OC, rejestracja auta czy zapłacenie podatku. Jednym z dodatkowych ubezpieczeń, które warto zakupić jest Autocasco, czyli ubezpieczenie pojazdu od szkód takich jak kradzież, zderzenie z innym pojazdem, budynkiem, zniszczenie wywołane przez żywioły czy pożar. AC nie jest ubezpieczeniem obowiązkowym.

Ile kosztuje Autocasco (AC)?

sxc.hu

Jeżeli zdecydujemy się na zakup Autocasco, musimy dokładnie rozważyć oferty firm, które takie ubezpieczenia oferują. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują tylko AC od kradzieży, inne tylko od pożaru. Koszt składki AC nie jest stały i zależy od wielu czynników, takich jak: wartość rynkowa samochodu, jego marka i model, przeznaczenie zakupionego pojazdu, miejsce jego rejestracji, wiek właściciela pojazdu oraz staż kierowcy, sposób opłacania składki (możemy zapłacić z góry całą kwotę lub w ratach), ryzyko kradzieży czy wreszcie zakres ubezpieczenia (pakiet podstawowy czy rozszerzony). Bardzo często towarzystwa ubezpieczeniowe obniżają zniżki, jeżeli nie przydarzył nam się żaden wypadek lub kolizja, posiadamy „odpowiedni” wiek (przeważnie powyżej 25 roku życia), posiadamy dodatkowe zabezpieczenia przed kradzieżą w samochodzie czy opłacimy z góry całą składkę. Niektóre firmy oferują zniżki nawet za to, że zawrzemy z nią umowę przez internet.

Jeśli spełnimy określone warunki możemy w niektórych przypadkach liczyć nawet na 60% upustu. Warto zwrócić uwagę na to, że większość firm ubezpieczeniowych posiada na swoich stronach specjalne kalkulatory, gdzie, podając dokładne dane dotyczące pojazdu, można obliczyć roczną składkę.

Przy zawieraniu umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym należy pamiętać, aby koszt składki nie był jedynym kryterium, jakim będziemy się kierować, ponieważ najtańsze polisy nie posiadają wszystkich wariantów, które wchodzą w skład rozszerzonych pakietów. Może się zdarzyć taka sytuacja, w której ubezpieczymy pojazd tylko od kradzieży, a na skutek nawałnic nasze auto stojące na parkingu zostanie uszkodzone (np. przygniecione drzewem lub zniszczone przez inne przedmioty). W tym wypadku sami poniesiemy koszty związane z doprowadzeniem samochodu do użytku, a są one dość spore. Tak jak w przypadku innego rodzaju ubezpieczeń dokładnie musimy sprawdzić sumę ubezpieczenia oraz poznać wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela.

Czy warto Waszym zdaniem kupować AC? Podzielcie się opiniami!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 5 =