Jak kupić polisę przez Internet?

Ubezpieczenia    
ocena

Zdecydowana większość instytucji finansowych posiada w swojej ofercie kanały, dzięki którym klienci mogą nabyć produkty, nie wychodząc z domu. Jedną z takich branż są firmy ubezpieczeniowe. Przez internet można wykupić ubezpieczenia komunikacyjne, polisy na mieszkanie, zdrowotne lub ubezpieczenia na życie.

Aby zakupić polisę przez internet, należy przede wszystkim dokładnie zapoznać się z ofertą, jaką prezentuje nam dane towarzystwo ubezpieczeniowe, wybrać rodzaj ubezpieczenia i zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia i jego wyłączeniami. Następnie musimy postępować według wskazówek, które zamieszczone są na stronie internetowej firmy ubezpieczeniowej oraz wypełnić wniosek „on line”. Należy również zapoznać się ze sposobem płatności za składki, a sposób zapłaty jest podany na stronie internetowej ubezpieczyciela; najczęstszymi formami płatności są karty kredytowe lub internetowe przelewy na numer rachunku podany przez towarzystwo ubezpieczeniowe.

Jeśli nie wiemy, z jakiej oferty będziemy chcieli skorzystać, możemy posłużyć się stronami internetowymi, które posiadają oferty wielu firm ubezpieczeniowych. Po zapoznaniu się z propozycjami ubezpieczycieli i wybraniu najlepszej z nich, jednym kliknięciem przechodzimy na stronę internetową danego towarzystwa ubezpieczeniowego i wypełniamy wniosek.

Kupowanie ubezpieczenia przez internet jest bardzo wygodne, ponieważ na spokojnie możemy przeanalizować oferty towarzystw. Poza tym warto zwrócić uwagę na to, iż serwisy internetowe firm ubezpieczeniowych są dostępne całą dobę, więc nie musimy np. specjalnie urywać się z pracy na spotkanie z agentem. U większości firm ubezpieczeniowych polisy są tańsze, jeśli kupimy je przez internet.

Nabywając polisy „on line”, pamiętajmy jednak o bardzo dokładnym wypełnianiu pól, czytaniu pytań, które zawarte są na formularzu, a jeśli nie jesteśmy pewni niektórych punktów we wniosku skontaktujmy się z infolinią danego ubezpieczyciela, który udzieli nam informacji w kwestiach budzących nasze wątpliwości. Niedokładne wypełnianie wniosku może spowodować, iż zakupimy polisę na innych warunkach, niż sobie wcześniej zaplanowaliśmy.

Kupowaliście kiedyś polisę przez Internet? Czy mieliście z tym jakiekolwiek trudności? Czekam na Wasze komentarze.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 2 =