Jakie towarzystwo ubezpieczeniowe wybrać?

Ubezpieczenia    
ocena
Ze względu na dużą konkurencję na rynku ubezpieczeniowym wybór dobrego towarzystwa ubezpieczeniowego jest zadaniem trudnym. Firmy prześcigają się w promocjach i innowacjach w celu zdobycia jak największej liczby klientów.

Jakie towarzystwo ubezpieczeniowe wybrać?

photoxpress.com

Wybierając towarzystwo ubezpieczeniowe, należy zwrócić uwagę na jego pozycję rynkową jako jedną z gwarancji wypłaty odszkodowania. Analizie należy poddać zatem spełnianie wymogów prawnych, udziałowców towarzystwa, kondycję finansową firmy ubezpieczeniowej, jej doświadczenie i znajomość rynku

Niezwykle ważnym aspektem przy wybieraniu towarzystwa ubezpieczeniowego jest jakość uzyskiwania odszkodowania w przypadku zrealizowania się zdarzenia objętego ubezpieczeniem. Warto zapoznać się z trybem likwidacji szkód częściowych i całkowitych oraz z zasadami zgłaszania szkód. Informacje na ten temat najlepiej pozyskać od osób, które miały do czynienia z sytuacją wypłacania odszkodowania w danym zakładzie ubezpieczeń. Można zasięgnąć informacji u znajomych bądź na forach internetowych poświęconych tematyce ubezpieczeniowej.

Warto także sprawdzić łatwość dostępu do placówek likwidujących szkodę. Szybki dostęp do takich miejsc wpływa bowiem na efektywność uzyskania odszkodowania.

Kolejnym kryterium wyboru firmy ubezpieczeniowej jest zakres ochrony oferowanej przez dane towarzystwo ubezpieczeniowe oraz cena danego ubezpieczenia. Należy zapoznać się między innymi z wysokością i zasadami płatności składek. Warto zwrócić również uwagę na fakt, czy w ramach polisy firma ubezpieczeniowa oferuje usługi dodatkowe.

Do czynników związanych stricte z ofertą ubezpieczeniową i wpływających na wybór towarzystwa ubezpieczeniowego należy zaliczyć także wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela za szkody, ograniczenia odpowiedzialności ubezpieczyciela w szkodach (stosowanie franszyz czy udziałów własnych), zasady kontynuacji umowy w kolejnych okresach oraz warunki szczególne, odmienne od postanowień Ogólnych Warunków Ubezpieczenia (OWU).

Dokonując wyboru firmy ubezpieczeniowej, należy korzystać z dostępnych źródeł informacji o takich jednostkach. W tym celu można czytać informacje zamieszczane na forach internetowych czy dane zamieszczane przez Rzecznika Ubezpieczonych.

Warto korzystać również z coraz większej liczby rankingów towarzystw ubezpieczeniowych. Stanowią one bowiem obiektywny wykaz firm ubezpieczeniowych pod kątem różnych kryteriów. Zaleca się też zasięgnięcie opinii znajomych. Wspomniane źródła pozyskiwania informacji z pewnością ułatwią wybór towarzystwa ubezpieczeniowego o mocnej pozycji rynkowej, gwarantującego bezpieczeństwo i wypłacalność odszkodowania.

A Wy wybraliście już towarzystwo ubezpieczeniowe czy jeszcze się wahacie? Czym się kierowaliście/kierujecie? Czekamy na Wasze opinie.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 1 =