Na co przeznaczane są składki wpłacane na polisę?

Ubezpieczenia    
ocena

Polisy na życie charakteryzują się tym, iż zapewniają naszym bliskim środki do życia w przypadku naszej śmierci.

Firmy ubezpieczeniowe prześcigają się w oferowaniu klientom różnego rodzaju ubezpieczeń na życie. Ostatnio bardzo popularną formą są polisy z funduszami inwestycyjnymi, choć zwykłe ubezpieczenia cały czas nie tracą na popularności.

Podstawowymi ubezpieczeniami na życie są tzw. polisy ochronne, zwane również kapitałowymi. Przedmiotem takiego ubezpieczenia jest nasze życie, a składki, które płacimy ubezpieczycielowi są przeznaczone na pokrycie ryzyka ubezpieczeniowego w przypadku zaistnienia jakiegoś zdarzenia (w przypadku polis na życie, jest to śmierć ubezpieczonego).

Innym rodzajem polis na życie są ubezpieczenia powiązane z funduszem inwestycyjnym. Ta oferta kierowana dla klientów przez firmy ubezpieczeniowe charakteryzuje się podziałem opłacanych przez nas składek. Część składki przeznaczona jest na nasze życie i trafia do ubezpieczyciela jako pokrycie ryzyka ubezpieczeniowego, a część przeznaczona jest na inwestycje, które mogą pomnożyć zgromadzony przez nas kapitał. Jeśli zdecydujemy się na wybór polis z funduszem, musimy dokładnie wiedzieć gdzie trafiają wpłacane przez nas składki. Fundusze inwestycyjne posiadają wiele elementów ryzyka, ale to od nas zależy czy będzie ono większe czy mniejsze.

Wpłacając nasze składki na fundusze stabilne (które inwestują głównie w obligacje Skarbu Państwa) zmniejszamy potencjalne ryzyko strat wpłaconych pieniędzy, ale również musimy wziąć pod uwagę, że nasz zysk może okazać się dużo mniejszy niż gdyby nasze składki zasilały fundusze agresywne (czyli akcje). Fundusze akcyjne jednak są bardzo ryzykowne i mogą równie dobrze przynieść spore straty, dlatego dobrze jest dokładnie rozważyć wszystkie za i przeciw przed podjęciem decyzji o zakupie polisy z funduszem.

UWAGA!

Warto również zwrócić uwagę, iż ubezpieczenia kapitałowe nie posiadają możliwości pomnażania naszych pieniędzy. Świadczenie jest wypłacane przez firmę ubezpieczeniową tylko w przypadku śmierci ubezpieczonego.

Dlaczego szukacie takich informacji? Czy okazały się pomocne?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 3 =