Odszkodowanie za stłuczkę drogową

Ubezpieczenia    
ocena

Kierowca ma prawo do otrzymania odszkodowania za stłuczkę drogową. Tym bardziej, że samochód, który „zaliczył” stłuczkę drastycznie traci na wartości. Istnieje też możliwość otrzymania pieniędzy za spadek wartości samochodu czy uszkodzone w trakcie stłuczki przedmioty, które znajdowały się w pojeździe.

Koszty związane z naprawą auta, finansowa rekompensata za spadek wartości pojazdu czy utracone przedmioty pokrywane są z polisy sprawcy stłuczki. W praktyce oznacza to, że wypłaca je zakład ubezpieczeniowy.

W tej sytuacji kierowca powinien podjąć podobne działania jak w przypadku kolizji drogowej. Jeśli sprawca stłuczki jest trzeźwy, nie ma rannych osób czy wątpliwości co do odpowiedzialności za zderzenie, to nie trzeba wzywać policji. Należy pamiętać, że notatka z miejsca zdarzenia może ułatwić otrzymanie odszkodowania za stłuczkę. Niestety, trzeba liczyć się z tym, że dokument ten nie zawsze jest wiążący dla firmy ubezpieczeniowej.  

Jeżeli sprawca przyznaje się do winy, to należy spisać oświadczenie, zawierające dokładny opis okoliczności zdarzenia. Powinno ono zawierać informację, że osoba odpowiedzialna za stłuczkę, przyznaje się do winy. Upoważnia też do natychmiastowego starania się o odszkodowania. Warto zadbać o dokumentację fotograficzną uszkodzeń obu samochodów czy przewożonego w nim sprzętu (np. laptopa). Oczywiście, nie obędzie się bez opinii rzeczoznawcy, który wyceni straty. W związku z tym nie należy wcześniej naprawiać uszkodzonego pojazdu.

Braliście kiedyś udział w stłuczce, która nie wynikała z Waszej winy? Byliście zadowoleni z wysokości wypłaconego odszkodowania? Wypowiadajcie się w komentarzach.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 5 =