Prywatne ubezpieczenie turystyczne - informacje

Ubezpieczenia    
ocena

Turyści przebywający za granicą mogą korzystać z Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Podróżując z tą kartą mamy prawo do bezpłatnych świadczeń medycznych, obowiązujących w danym państwie. W wielu przypadkach EKUZ może okazać się zabezpieczeniem, które nie wystarczy. Dodatkowo można więc wykupić prywatne ubezpieczenie turystyczne.

Prywatne ubezpieczenie turystyczne - informacje

photoxpress.com

Posiadanie tej polisy umożliwi ograniczenie wydatków w sytuacji, gdy turysta potrzebuje dodatkowej pomocy medycznej, za którą trzeba będzie zapłacić. Decydując się na wykup tego ubezpieczenia warto zastanowić się, jak często będziemy jeździć za granicę.  Jeśli wyjazdów będzie więcej, to dobrym rozwiązaniem jest zakup polisy na dłuższy czas. Na pewno wyjdzie taniej. Szczególną uwagę należy zwrócić na to, aby polisa obowiązywała od chwili rozpoczęcia podróży, a nie przekroczenia granicy. Szczególną uwagę należy zwrócić na wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela, czyli te elementy polisy, za które nie uzyskamy odszkodowania.

Czy warto wykupić prywatne ubezpieczenie turystyczne? Zależy to od wielu czynników. Po pierwsze, duże znaczenie ma strefa, do której się wybiera turysta. Należy się wcześniej zorientować, za jaką udzieloną pomoc medyczną będzie można uzyskać zwrot z Narodowego Funduszu Zdrowia. Jeśli okaże się, że świadczenia gwarantowane w ramach Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, są niewystarczające, to warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie. Po drugie, nie bez znaczenia jest sposób spędzania tego czasu. Zwolennicy ekstremalnych wrażeń powinni wykupić owo ubezpieczenie

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 2 =