Ubezpieczenie karty kredytowej - warto?

Ubezpieczenia    
ocena

Karty kredytowe są środkiem płatniczym używanym przez co raz większą liczbę Polaków. Jest to jeden z podstawowych produktów oferowanych przez banki. Karty kredytowe spełniają również funkcję ochronną, ponieważ możemy ją ubezpieczyć, co w przypadku naszych finansów jest rzeczą bardzo istotną.

Ubezpieczenie karty kredytowej - warto?

sxc.hu

Banki posiadają w swojej ofercie karty kredytowe z różnymi pakietami ubezpieczeniowymi.

Są jednak zakresy ubezpieczeń, które prawie każdy klient posiadający kartę musi płacić obowiązkowo. Jest to ubezpieczenie od spłaty kredytu. Nie jest one wprawdzie obowiązkowe we wszystkich instytucjach finansowych, ale najważniejsi gracze na rynku zabezpieczają w ten sposób siebie i klientów. Na szczęście tego rodzaju składki zazwyczaj są dość tanie, ponieważ wynoszą od 0,06% do 0,35% od kwoty zadłużenia, choć niektóre banki każą sobie płacić nawet 0,65%. Tego typu ubezpieczenie obejmuje głównie śmierć posiadacza karty lub jego utratę zdolności do pracy, dzięki czemu ubezpieczyciel spłaca zadłużenie na karcie, odciążając tym samym banki.

Kolejne pakiety ubezpieczeniowe do kart kredytowych są już dobrowolne. Najczęstszym zabezpieczeniem oferowanym przez banki i towarzystwa ubezpieczeniowe jest ochrona przed utratą karty. Większość banków oferuje to ubezpieczenie za darmo, a warto pamiętać, że każdy posiadacz karty w razie jej utraty ponosi odpowiedzialność za powstałe straty do kwoty 150 Euro (w przypadku strat powstałych przed zgłoszeniem utraty karty). Nie jest to mała kwota, więc warto się od niej ubezpieczyć.

Inną popularną formą ubezpieczeń kart kredytowych są ubezpieczenia związane z zakupami, które powodują, iż nie zapłacimy za dany produkt więcej niż wynosi jego najniższa cena rynkowa. Tego rodzaju pakiety były wydawane głównie do kart prestiżowych, ale coraz więcej banków zaczyna wprowadzać je dla zwykłych klientów.

Ważnym dla naszego bezpieczeństwa jest również ubezpieczenie przez rabunkiem gotówki pobieranej z bankomatu. Część banków oferuje klientom taki rodzaj zabezpieczenia bezpłatnie.

Klienci prestiżowi mają również możliwość wykupienia ubezpieczeń na skutek nieszczęśliwego wypadku w komunikacji lotniczej, utraty bagażu lub nawet opóźnienia i odwołania lotu. Coraz bardziej popularną formą ubezpieczenia kart kredytowych są ubezpieczenia kosztów leczenia za granicą. Polisy te są bardzo popularne wśród klientów często podróżujących.

UWAGA!

Ubezpieczenia oferowane wraz z kartami kredytowymi są bardzo zróżnicowane i z pewnością dają dodatkowe bezpieczeństwo. Jeśli zdecydujemy się na taki produkt, warto dokładnie zapoznać się z ofertą banków, ponieważ wiele z tych pakietów oferowane jest bezpłatnie.

A czy Wy ubezpieczyliście swoją kartę kredytową? Wypowiadajcie się w komentarzach.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 1 =