Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z wyjazdu

Ubezpieczenia    
ocena

Ubezpieczenie rezygnacji z wycieczki obejmuje zazwyczaj koszt rezygnacji z wyjazdu osoby ubezpieczonej oraz ewentualne koszty wcześniejszego powrotu z wakacji. Dlaczego warto je wykupić?

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z wyjazdu

photoxpress.com

Wiele osób wykupuje zagraniczne wczasy na długo przed wyjazdem, w tak zwanych ofertach First Minute. Zazwyczaj nie zdają sobie sprawy, że sporo ryzykują. Chcąc obliżyć koszty wyjazdu zazwyczaj nie zgadzają się na proponowane przez konsultanta dodatkowe ubezpieczenie kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej.

Zakres polisy

Standardowe ubezpieczenie kosztów rezygnacji obejmuje przede wszystkim sytuację, kiedy ubezpieczony nie może wziąć udziału w wyjeździe z powodu nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku. O zwrot poniesionych kosztów można się też starać, kiedy wypadkowi (lub zachorowaniu) ulegną osoby, z którymi ubezpieczony mieszka, osoby bliskie i takie, za które ponosi odpowiedzialność.

Ubezpieczenie obejmuje również sytuację, w której bliska osoba ubezpieczonego umrze. Zwrot kosztów uzyskamy też, kiedy nasze mienie zostanie naruszone (powódź, pożar, włamanie, wybuch, itd.)  i będziemy musieli w związku z tym dokonać osobiście związanych z powyższą sytuacją czynności prawnych. Ubezpieczenie obejmuje również sytuację, kiedy zgubimy lub zostaną nam ukradzione dokumenty potrzebne do wyjazdu (dowód, paszport).

Koszt ubezpieczenia

Przy wukupie ubezpieczenia zapłacimy różne stawki, w zależności od ceny wycieczki, przykładowo, za wycieczkę w cenie do 3000 zł, w Itace zapłacimy składkę ubezpieczeniową w wysokości około 70 zł. Zazwyczaj, biura na koszt wykupienia polisy, pobierają opłatę w wysokości 3% ceny wycieczki.  

Jak odzyskać pieniądze?

W sytuacji, kiedy wyjazd nie może dojść do skutku lub czeka nas wcześniejszy powrót z imprezy turystycznej, z niezależnych od nas względów, należy wystosować pismo do ubezpieczyciela. Należy pamiętać, że ubezpieczony musi posiadać dokumentację poniesionych szkód.

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z wyjazdu turystycznego nie jest obligatoryjne przy wykupie wycieczki, jednak warto wziąć je pod uwagę. W sytuacji, kiedy zrezygnujemy z wyjazdu nie posiadając ubezpieczenia, otrzymamy (w zależności od terminu zgłoszenia rezygnacji) od kilkudziesięciu do kilku procent wpłaconej kwoty.

Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 2 =