Ubezpieczenie OC a kupno samochodu

Ubezpieczenia    
ocena

Decydując się na kupno używanego samochodu, należy pamiętać o kwestiach związanych z jego ubezpieczeniem OC.

Przed zawarciem transakcji kupna, warto dowiedzieć się, jak wygląda kwestia ubezpieczenia samochodu.
 
Warto pamiętać, że od momentu zakupu auta mamy 30 dni na zerwanie umowy z dotychczasową firmą ubezpieczeniową. W przeciwnym razie polisa automatycznie przejdzie na nas, a jeżeli w międzyczasie wykupimy OC u innego ubezpieczyciela, będziemy płacić za dwie polisy.
 
Wypowiedzenie umowy można złożyć osobiście w siedzibie firmy ubezpieczeniowej, za pośrednictwem poczty. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe respektują też przesłanie takiego dokumentu drogą mailową, ale nie jest to jeszcze powszechne. Zanim to zrobimy, warto sprawdzić na stronie internetowej ubezpieczyciela, w jaki sposób życzy on sobie przesłanie wypowiedzenia.
Zanim jednak podziękujemy za współpracę dotychczasowemu towarzystwu ubezpieczeniowemu, musimy podpisać umowę z nowym ubezpieczycielem. Podpisanie tej umowy musimy również przedłożyć w firmie ubezpieczeniowej, z którą będziemy kończyć współpracę.
 
Kupno samochodu nie oznacza oczywiście, że musimy zrywać umowę z dotychczasowym ubezpieczycielem, ponieważ może się okazać iż oferta, jaką posiada jest dla nas bardzo korzystna. Wówczas polisa zostanie automatycznie przedłużona i współpraca z firmą ubezpieczeniową będzie kontynuowana.

UWAGA!

Pamiętajmy przez zakupem używanego samochodu o rzeczowej i konkretnej rozmowie z dotychczasowym właścicielem pojazdu o wszystkich ważnych aspektach. Pomoże nam to uniknąć przykrych niespodzianek po dokonaniu transakcji.

Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 1 =