Ubezpieczenie od utraty pracy - informacje

Ubezpieczenia    
ocena

Ubezpieczenie od utraty pracy to rodzaj dobrowolnej, specjalnej polisy, która najczęściej znajduje się w większym pakiecie. Może też być proponowanym dodatkiem np. do kredytu mieszkaniowego. W praktyce chodzi o to, że w przypadku utraty pracy ubezpieczyciel będzie przez określony czas płacił raty.

Ubezpieczenie od utraty pracy - informacje

photoxpress.com

Ubezpieczenia od utraty pracy są najczęściej zawierane na okres od 6 do 12 miesięcy. Koszt ubezpieczenia od pracy zależy od takich czynników jak: kwota kredytu, liczby rat, podstawa naliczania składki oraz czas trwania polisy. Należy się także liczyć z tym, że nie w każdym przypadku wysokość świadczenie wystarczy na całkowite pokrycie raty kredytu. Ochrona wynikająca z polisy zaczyna działać w okresie od 30 - 90 dni od chwili zawarcia umowy z instytucją finansową. Jeśli chodzi o sposoby płatności składki, to są one różne. Może ona być każdorazowo doliczana do raty kredytu lub płacona na raz na jakiś czas (np. za rok).

Decydując się na wykup polisy, należy zapoznać się z treścią umowy. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela. W przypadku polis chroniących przed utratą pracy są to: odejścia za porozumieniem stron, nie przedłużenie umowy zawartej na czas określony czy zwolnienia grupowe. Zwolnienie pracownika bez wypowiedzenia z jego winy również uniemożliwi otrzymanie świadczenia. Ubezpieczyciel może wymagać od ubezpieczonego zaświadczenia o posiadaniu statusie bezrobotnego.

Warto także pamiętać, że ubezpieczenie od utraty pracy jest dobrowolne. Wiąże się też z ponoszeniem dodatkowych kosztów, które do niskich nie należą.

Czy warto według Was ubezpieczać się od utraty pracy? Wypowiadajcie się w komentarzach.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =