Ubezpieczenie posagowe - co to jest?

Ubezpieczenia    
ocena

Ubezpieczenie posagowe to właściwy wybór dla tych, którzy chcą zainwestować w przyszłość swojego dziecka, zapewnić mu dobry start w dorosłość, opłacić studia, umożliwić mu założenie pierwszego biznesu bez zaciągania kredytów.

Ubezpieczenie posagowe - co to jest?

photoxpress.com

Polisę posagową wykupuje jedno z rodziców. Niektóre Towarzystwa Ubezpieczeniowe umożliwiają wykupienie polisy przez dziadków lub innych krewnych dziecka. Umowę zawiera się na rzecz dziecka, które w określonym wieku otrzyma pieniądze. To, ile pieniędzy otrzyma uposażony (dziecko) zależy od tego, jakiej wysokości składki płacili rodzice. Im dłuższy będzie okres ubezpieczenia, tym niższą składkę opłacą rodzice. Kiedy dziecko dorasta do ustalonego w polisie wieku (na przykład 21 lat), otrzymuje pieniądze w jednej wypłacie lub w ratach, w zależności od własnego wyboru. 

Kiedy wykupić polisę?

Ubezpieczenie posagowe najlepiej wykupić już kiedy dziecko znajduje się w wieku przedszkolnym. Dzięki temu, nawet niezamożni rodzice, będą mogli wpłacić odpowiednią ilość składek, aby dziecko mogło otrzymać pieniądze.

Śmierć rodzica - co dalej?

Jeśli w trakcie trwania polisy dojdzie do śmierci rodzica, ubezpieczyciel bierze opłacanie składki na siebie. Zdarza się również, że zobowiązuje się do wypłacania dziecku renty.

Polisa i inwestycja

Poza typowymi ubezpieczeniami posagowymi (ubezpieczenie posagowe kapitałowe), istnieją również takie, w których ubezpieczyciel inwestuje część pieniędzy (ubezpieczenie posagowe inwestycyjne). Mogą one przynieść spore zyski. Umowy o takiej polisie można zawrzeć kiedy dziecko ma 5 lat, i może ona trwać do ukończenia przez niego 25 lat. Oczywiście, część pieniędzy wpłacanych przez rodziców zostaje zabezpieczona jako ochronna, opłacony zostanie z niek koszt prowadzenia polisy, a również zostanie wypłacona uposażonemu dziecku w wypadku śmierci rodzica. Najniższa stawka wpłacana przez rodziców wynosi około 100 zł.

Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 2 =