Ubezpieczenie turystyczne - na co zwracać uwagę?

Ubezpieczenia    
ocena

Choć ubezpieczenia turystyczne nie są obowiązkowe, warto o nich pomyśleć przy planowaniu wyjazdu na własną rękę. Wykup odpowiedniej polisy może oszczędzić ubezpieczonemu nie tylko zmartwień, ale również realnych kosztów akcji ratunkowej i leczenia, w sytuacji nieszczęśliwego wypadku.

Ubezpieczenie turystyczne - na co zwracać uwagę?

photoxpress.com

Szukając odpowiedniej polisy należy zwrócić uwagę na dwie podstawowe kwestie - OWU i koszt ubezpieczenia. Najlepsze ubezpieczenie to to, które nie nadszarpnie portfela przyszłego turysty, ale zabezpieczy go równocześnie od skutków nieszcześliwych wypadków. Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie? 

OWU

Przeglądając oferty polis turystycznych należy zwrócić uwagę na OWU, czyli Ogólne Warunki Ubezpieczenia. To w nich znajdują się informacje dotyczące zakresu ubezpieczenia, a również lista wyłączeń, czyli opis sytuacji, w których odszkodowanie nie zostanie wypłacone.

Podstawowe ubezpieczenie turystyczne obejmuje pakiet dwóch polis. Pierwsza pozwoli nam odzyskać koszty leczenia, druga ubezpiecza następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW). Polisy te występują w różnych wariantach, zależnych od sumy, jaką chcemy zainwestować w ubezpieczenie.

Każde ubezpieczenie można rozszerzyć. Polisę turystyczną można rozszerzyć na przykład o ubezpieczenie osoby towarzyszącej, bagażu czy obsługi prawnej w przypadku nieszczęśliwego wypadku.

Polisę można jeszcze bardziej sprofilować. Wyjeżdżając do gorących krajów, można wykupić ubezpieczenie, które zapewnia zwrot kosztów leczenia chorób tropikalnych.

Cena ubezpieczenia

Polisy turystycznie nie są drogie. Wykupując wycieczkę w biurze podróży, ubezpieczenie jest obligatoryjne, zapłacimy za nie zazwyczaj 3% wartości wycieczki. Jesli wyjeżdżamy sami, zapłacimy od około 80 do 200 złotych za osobę.

Z kolei osoby, które wyjeżdżają całą rodziną czy też ze znajomymi mogą liczyć na specjalną ofertę i okazyjne stawki ubezpieczeń, jeśli polisę wykupi cała grupa.

Warto zgłaszać się do Towarzystw Ubezpieczeniowych, z których produktów się już korzysta. W ten sposób, jako stały klient, można wynegocjować dobrą stawkę, kgtóra będzie satysfakcjonować zarówno ubezpieczyciela jak i klienta.

Dlaczego szukacie takich informacji? Czy okazały się pomocne?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 1 =