Ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania

Ubezpieczenia    
ocena

Większość osób uważa wykupienie ubezpieczenia mieszkania za stadard, gwarantujący zwot kosztów strat w sytuacji nieszczęśliwego wypadku. Nie każdy myśli jednak o ubezpieczeniu, kiedy mieszkanie trafia pod wynajem. Czy osoby wynajmujące mieszkanie mogą je ubiezpieczyć?

Ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania

photoxpress.com

Wykupu polisy na nieruchomość może dokonać tylko jej właściciel. Jednak towarzystwa ubezpieczeniowe myślą również o bolączkach osób, które mieszkania wynajmują. Najemca może wynająć mienie, które zajduje się w wynajmowanym mieszkaniu.

Jak ubezpieczać?

Warto ubezpieczać mienie, które może ulec zniszczeniu, a którego jesteśmy właścicielami jako najemcy. Najlepszym rodzajem polisy będzie w takim przypadku ta, która obejmuje zniszczenia dokonane przez:

- włamanie/kradzież;

- czynniki atmosferyczne (np. powódź czy pożar);

- dewastację mienia.

Są to najczęściej występujące czynniki, z powodu których może dojść do poniesienia szkody.

Co można ubezpieczyć?

Najemca nie może co prawda ubezpieczyć samej nieruchomości, jednak może wykupić przedmioty, których jest właścicielem, a które znajdują się w danej nieruchomości. Ubezpieczenie to nosi nazwę polisy mieszkaniowej.

Najemca mieszkania może ubezpieczyć:

- przedmioty ruchome;

- przedmioty nieruchome;

których jest właścicielem.

Przedmiotu ruchome

Do przedmiotów ruchomych należy sprzęt gospodarstwa domowego, taki jak mniejsze meble, AGD (lodówki, kuchenki), RTV (telwizor, wieża, komputer).

Przedmioty nieruchome

Jeśli najemca wynajął puste mieszkanie i wyposażył je na własną rękę w np. okna i drzwi, to może je ubezpieczyć, ponieważ jest ich właścicielem. Można tego dokonać jednak tylko w takim przypadku, jeśli w momencie podpisania umowy, nieruchomość była pusta, nie posiadała tych elementów.

Jak widać ubezpieczenie mieszkaniowe jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy nie posiadaja aktu własności do danej nieruchomości, a chcieliby ją ubezpieczyć.

Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 3 =