Jak przystroić stół wielkanocny?

Wielkanoc    
ocena

Radość płynąca ze zmartwychwstania Chrystusa ujawnia się nie tylko w sercach, ale także w świątecznym wystroju. Radosne akcenty budzą nadzieję i pogodę ducha, a rodząca się do życia przyroda wprawia wszystkich w dobry nastrój. Przygotowując wielkanocny stół, wpuśćmy świeży powiew wiosny do naszych domów.

Jak przystroić stół wielkanocny?

Fot. Anita Szot

Zanim rozpoczniesz świąteczne  dekorowanie, zapoznaj się ze sprawdzonymi wskazówkami, dzięki którym przygotujesz piękny wystrój. Proponujemy klasyczną biel połączoną z pastelowymi detalami i ciętymi kwiatami, które wniosą do wnętrza świeżość i promienie słońca.

Pierwszą warstwą na stole będzie obrus. Proponujemy śnieżnobiały materiał bez kolorowych aplikacji, ewentualnie z ażurowymi rogami. Pamiętaj, aby był dokładnie wyprasowany, gdyż wszelkie zagniecenia będą wyraźnie widoczne.

Na środku stołu ustaw przezroczysty wazon z ciętymi kwiatami. Żonkile lub żółte tulipany będą doskonale pasować. Cięte kwiaty można zastąpić kwitnącą orchideą, ustawioną w eleganckiej donicy, przewiązanej rafią. W opaskę wpleć piórka w kolorze płatków, dostępne w sklepach z artykułami zdobniczymi.

krokus zdjęcia

Fot. Iwona Jóźwiak

W zależności od ilości gości, rozłóż odpowiednią ilość podkładek, najlepiej w kolorze odpowiadającym barwie kwiatów. Teraz czas na naczynia. Klasyczne, proste i białe talerze są najbardziej uniwersalne, gdyż pasują do nich detale, które można zmieniać w zależności od okoliczności. Na duży, płaski talerz pasować będzie podstawka pod jajka, które stanowią główny element wielkanocnego menu. 

Nad talerzem ułóż chusteczkę utrzymaną w żółtej tonacji. Na tak przygotowanym stole brakuje jeszcze świątecznych ozdób. Białe baranki nawiązują do śnieżnej zastawy, przełamanej słonecznymi żonkilami i kurczaczkami. W kwadratowej, białej miseczce ułóż farbowane jajka, których jaskrawe odcienie będą kontrastować z pastelową tonacją.

serwetka nastółsxc.hu


Tak przygotowany stół jest piękny w swojej prostocie. Gustowne naczynia, brak zbędnych zdobników, uczynią spotkanie subtelnym i relaksującym. Widok ciętych kwiatów przypomni o rodzącej się za oknami przyrodzie, wraz z którą człowieka ogarnia nadzieja na lepsze jutro, lepsze życie.


dekoracje stołu

sxc.hu


Do wystroju, dopasuj też dania. Zadbaj, aby Twoja kuchnia tego dnia była lekkostrawna a zarazem sycąca. Zamiast kupnych napojów, wyciśnij sok z grejpfruta i pomarańczy. Taka bomba witaminowa, nie tylko pomoże nadrobić braki witaminowe, ale także spowoduje, że w powietrzu uniesie się odświeżająca woń cytrusów.

A Jak Wy przystrajacie stół na Wielkanoc? Co się na nim znajduje?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 2 =

Polecamy