Jak zorganizować firmową Wielkanoc ("jajeczko")?

Wielkanoc    
ocena

Śledzik przed Bożym Narodzeniem i jajeczko przed Wielkanocą. Przedświąteczne imprezy są nie tylko modne, ale stały się wręcz częścią służbowych obowiązków. Na jajeczku być wypada. Bardzo często są to bardzo miłe spotkania towarzyskie, które mają mało wspólnego z atmosferą świąt, ale na pewno warto się do nich dobrze przygotować.

Jak zorganizować firmową Wielkanoc (

sxc.hu

Każda firma ma swoje tradycje. W wielu towarzyskie spotkania z okazji świąt są na stałe wpisane w kalendarz firmowych imprez. Te organizowane z okazji Wielkanocy nazywamy "jajeczkiem". Zazwyczaj są one organizowe w tygodniu poprzedzającym świąteczny weekend albo w weekend przed Wielką Nocą. To drugie rozwiązanie wydaje się lepsze, bo organizując "jajeczko" warto pamiętać, że wiele osób ma też inne obowiązki. Dotyczy to przede wszystkim osób posiadających rodziny. Dla niektórych znaczenie będą miały także względy religijne. Firmowe "jajeczko" możemy zorganizować w wynajętym lokalu. To rozwiązanie dla firm, które nie muszą oszczędzać i mogą pozwolić sobie na taki gest wobec pracowników.

Takie jajeczko odbywa się poza godzinami pracy i ma zdecydowanie nieformalny charakter. Świąteczne spotkanie może odbyć się także na terenie zakładu pracy. Wówczas zamawiamy catering i spotkamy się na przykład godzinę przed zakończeniem dnia pracy. To bezpieczne rozwiązanie w sytuacji kiedy niekoniecznie chcemy spędzić całego wieczoru w towarzystwie koleżanek i kolegów z pracy, bądź firma nie jest w najlepszej kondycji finansowej, ale tradycyjne "jajeczko" odbyć się musi.

UWAGA!

Firmowa impreze można również połączyć z akcją charytatywną. Może to być na przykład zbiórka żywności dla potrzebujących czy zabawek dla dzieci. Czasem warto także zrezygnować z imprezy i zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przekazać na szczytny cel. Rozwiązań jest sporo, najważniejsze by firmowe "jajeczko" było dobrym rozwiązaniem dla większości osób biorących w nim udział.

W małej firmie do udanych "jajeczek" można zaliczyć te przygotowane własnymi siłami. Spotakmy się w biurze, każdy przynosi coś do jedzenia i zazwyczaj jest przyjemnie. W dużych korporacjach do zorganizowania świątecznego spotkania wynajmuje się często firmy, które zajmują się tym profesjonalnie.

impreza firmowasxc.hu

Jeśli chcemy by w naszej firmie odbyło się naprawdę świąteczne spotkanie zadbajmy także o rodziny pracowników. Jest to dużo większe przedsięwzięcie, ale pracownik zadowolony to dobry pracownik. W takiej sytuacji trzeba uwzględnić chociażby obecność dzieci. Powinno być dla nich wydzielone miejsce do zabawy i specjalne menu. Można także zadbać o konkursy dla maluchów i o drobne upominki. Dorośli i dzieci mogą wspólnie zająć się przygotowaniem pisanek i innych wielkanocnych ozdób.

Czy w firmie, w której pracujecie, organizuje się Wielkanoc, Boże Narodzenie itp.? Lubicie te firmowe "imprezy"? Jaka panuje na nich atmosfera? Dajcie znać.

OCENA
1.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 3 =

Polecamy