Jak zrobić kartkę na Wielkanoc?

Wielkanoc    
ocena

Świąteczne kartki niestety odchodzą powoli do lamusa, odkąd poczta elektroniczna stała się popularniejsza od tradycyjnej. Samodzielne wymyślenie i własnoręcznie pisanie życzeń, przyjęło formę kopiowania i wklejania wierszyków znalezionych w sieci. Zatraciliśmy sens pisania i wysyłania kartek, dlatego warto się czasami wyrwać z tej wszechogarniającej sieci i powrócić do tego, co było naprawdę wartościowe.

Jak zrobić kartkę na Wielkanoc?

fot. Anita Szot

Jeśli zdecydujemy się na przesłanie życzeń na kartce, warto zrobić ją samodzielnie. Pobudzi nas to do twórczej pracy, a przy okazji nada jej oryginalny wygląd i wartość sentymentalną.

Wykonamy prostą i zarazem elegancką kartkę, która będzie dowodem naszej pamięci i być może posłuży jako ozdoba w domu adresata.

Potrzebne materiały:
ozdobny, twardy papier w kolorze błękitu, zieleni  oraz jasnego brązu – najlepiej o różnych fakturach (do kupienia w sklepach biurowych)
klej w sztyfcie, klej w pistolecie
nożyczki
korektor lub malutkie, białe koraliki
włóczka biała lub wata

Wykonananie:
Najpierw ze sztywnego, błękitnego papieru, który posłuży za bazę kartki, wycinamy prostokąt w proporcji 2:1 i składamy go na pół.  Teraz wykonamy ozdobną aplikację na wierzchniej stronie. Potrzebny nam będzie papier zielony i beżowy. Z zielonego wycinamy kształt pagórka porośniętego trawą. Górna krawędź może być postrzępiona dla wywołania bardziej rzeczywistego efektu. Z jasnobrązowego kartonu wycinamy dwa zarysy wielkanocnych zajączków. Jeden mały, drugi większy. Będzie to widok od tyłu, zatem do ich ozdoby wystarczy jasna włóczka lub kłębek waty przyklejony w miejscu ogona. Tak przygotowane zwierzaki wystarczy nakleić na szczyt pagórka. Dla końcowego efektu, na trawie rysujemy korektorem drobniutkie stokrotki. Zamiast tego można wykorzystać małe koraliki, które mocujemy za pomocą gorącego kleju w sztyfcie. Tak przygotowana kartkę pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia.

Życzenia:
W międzyczasie zastanówmy się nad treścią życzeń. W tym celu można wykorzystać piękne cytaty czy aforyzmy, jednak największą wartość sentymentalną mają życzenia nakreślone odręcznym, starannym pismem, płynące prosto z głębi serca. Jeśli nie jesteśmy mistrzami kaligrafii, napiszmy tekst na komputerze i zastosujmy elegancką czcionkę. Wydrukowane życzenia wytnijmy i przyklejmy do bazy kartki. Nie zapomnijmy wtedy o własnoręcznym podpisie.

Jak często decydujecie się na samodzielne zrobienie upominków i dekoracji? Gdzie szukacie inspiracji do wykonywanych własnoręcznie prac?

OCENA
4.50
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 5 =

Polecamy