Jak zrobić wielkanocne ozdoby?

Wielkanoc    
ocena

Wielkanoc to święta radosne i kolorowe. Związane z odradzającym się życiem. Przy przygotowywaniu wielkanocnych ozdób możemy więc zaszaleć. Motywem przewodnim naszej dekoracji będzie oczywiście jajko, ale na świątecznym stole nie może zabraknąć wypuszczających pąki roślin, czekoladowych zajączków i żółtych kurczaków.

Jak zrobić wielkanocne ozdoby?

photoxpress.com

W świąteczny klimat wprawią nas wazony pełne wiosennych kwiatów. Wielkanoc to święto ruchome, ale zazwyczaj nie ma problemu ze znaleziem na targowiskach i w sklepach tulipanów, żonkili, forsycji czy krokusów. Wazony z kwiatami możemy rozstawić w całym domu. Oprócz kwiatów mogą znaleźć się w nich zielone gałęzie bukszpanu i barwinek. W trakcie dekorowania domu nie zapomnijmy o efektownej, kwitnącej na żółto forsycji i o kosmatych baziach. Kilka dni przed świętami możemy zasiać rzeżuchę. Ożywi ona wielkanocy stół i przy okazji będzie pysznym i zdrowym dodatkiem do świątecznych potraw. Piękną dekoracja jest również zielone zboże. Możemy zasiać je w doniczce z ziemią. Kiedy już wyrośnie, możemy wstawić baranka lub kurczaka. Zielono-żółta ozdoba powinna przypaść do gustu zarówno domownikom, jak i gościom. Pamiętajmy jednak, że o takie dekoracje musimy zadbać wcześniej. Rzeżucha i zboże potrzebują na zazielenienie przynajmniej kilku dni.

Podstawową wielkanocną ozdobą są jajka i wszelkie wariacje na ich temat. Po pierwsze świąteczny dom to dom, gdzie są góry pisanek. Możemy przygotować je na wiele sposobów. Możemy zabarwić je naturalnymi metodami, jak gotowanie jajek w łupinach fasoli. Możemy kupić specjalne farbki. Razem z dziećmi możemy stworzyć z jajek kolorowe postacie z bajek. Jaja można okleić kawałkami włóczki, materiałów i innymi drobiazgami dostępnymi w domu. Sposóbów na stworzenie pięknej pisanki jest wiele. Z wydmuszek, po przymocowaniu wstążki, powstają ozdoby które przypominają bożonarodzeniowe bombki. Możemy zawiesić je w różnych miejscach, w oknach czy na domowych kwiatach. Skorupki po jajkach nadają się doskonale na małe doniczki. Do połowy skorupki nasypujemy ziemi i wrzucamy nasionka rzeżuchy. Wystająca ze skorupki zielona rzeżucha albo zboże jest ozdobą bardzo efektowną i oryginalną.

Do dekoracji domu przydadzą się wielkanocne palmy. Jeśli mamy w zwyczaju kupowanie palm co roku, możemy zebrać je wszystkie, wstawić do wiklinowego kosza, który ustawiamy tak, by wszyscy go widzieli. Palmy same w sobie są małymi dziełami sztuki, taki kosz będzie więc doskonałą ozdobą każdego domu.

Zadbajmy o udekorowanie stołu. Możemy położyć na nim kolorowy albo biały obrus, ale kolorowe serwetki. Na stole nie może zabraknąć wazonu z kwiatami. Zamiast białych świec możemy wstawić różnokolorowe świeczki w kształcie jajek. W świątecznych stroikach powinno znaleźć się miejsce na żółte kurczaki, zajączki i cukrowe baranki. Takie ozdoby możemy kupić albo mając więcej wolnego czasu zrobić je samodzielnie np. z masy solnej.

Macie inne pomysły na wielkanocne ozdoby? Dajcie znać! :)

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 1 =

Polecamy