Wielkanoc Wielkanocna walatka - zasady zabawy

Wielkanocna walatka – zasady zabawy

-

W zabawie biorą udział dwie osoby. Każda z nich ma jajko. Mamy za zadanie tak potoczyć swoje jajko, by stłuc jajko rywala. Wygrywa oczywiście osoba, której jajko nie stłucze się. Można także trzymać jajko w dłoni i stukać w jajko drugiej osoby. Podobnie jak w poprzedniej wersji, wygra osoba, której jajko pozostanie niestłuczone.

zabawy wielkanocnesxc.hu

Walatka – jak wiele innych wielkanocnych tradycji – ma swoje korzenie w obrzędach ludowych. Jaja toczono na grobach, a później oddawano je biedakom.

zabawy dla dzieci Wielkanocsxc.hu

Jakie inne wielkanocne tradycje i zwyczaje pojawiają się w Waszych domach? Dajcie znać.

Katarzyna Olchowska

Katarzyna Olchowska - z wykształcenia politolog, dziennikarz z wyboru. Niepoprawna optymistka szukająca niezwykłości w codziennych sprawach. Od 10 lat związana z różnymi stacjami radiowymi. Ma za sobą także współprace z gazetą. Jako reporterka zajmuję się sprawami miasta i zwykłych ludzi. Prywatnie pasjonatka gór, a także fanka czerwonych butów i zielonej herbaty. W serwisie Spec.pl specjalistka od okoliczności, bo żadne okoliczności nie są jej obce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Stare taryfy na kartę bez promocji – dlaczego?

Jesteś już użytkownikiem telefonu na kartę przez długi okres czasu? Znowu nie możesz skorzystać z aktualnej promocji operatora? Zobacz, dlaczego tak się dzieje.

Co grozi za podrobienie podpisu?

Podrobienie podpisu to poważne przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów. Możliwa kara za ten czyn to nawet pozbawienie wolności do 5 lat.

Zobacz też

Pierogi z bryndzą – przepis

Bryndza to ostry, kwaskowaty ser, który doskonale pasuje na farsz do pierogów. W moim przepisie łączę go z fetą i szpinakiem. Palce lizać!

Pokarmy stałe w diecie niemowlęcia. ABC rozszerzania diety

Rozszerzanie diety to niezwykle ważny etap w życiu każdego niemowlęcia. Wprowadzanie pokarmów stałych pozwala bowiem nie tylko poznawać nowe...

Zastosowanie płytek ceramicznych Aparici Carpet

Tytułowy model płytek to bez wątpienia produkt wyjątkowy. To wynik efektownych przetarć stonowanych kolorów i metalizowanych, oryginalnych dodatków. Dzięki...

Może Cię zainteresuje: