Zabawy wielkanocne dla dzieci - przykłady

Wielkanoc    
ocena

Zabawy wielkanocne okażą się szczególnie przydatne, kiedy w święta dopisze pogoda i żadną siłą nie będziemy w stanie zatrzymać dzieci w domu. Na szczęście pomysłów na zajęcie maluchów nie brakuje. W roli głównej wystąpią jajka, przydadzą się także słodycze.

Zabawy wielkanocne dla dzieci - przykłady

sxc.hu

Za wielkanocną zabawę można uznać zdobienie jaj. To dobre rozwiązanie, kiedy mamy dużo dzieci pod opieką i mało czasu na zajęcie się nimi. Mamy, które przed świętami muszą ogarnąć sprawy kuchenne i posprzątać dom, powinny zadbać o wszelkie akcesoria przydatne do przygotowania pisanek. Mowa, oczywiście, o jajach ugotowanych na twardo, kolorowych farbkach, wycinankach, kleju i wszystkim, co nam przyjdzie do głowy. Dzieci, które zajmą się pisankami, będą tym pochłonięte przez wiele godzin.

W czasie świąt dzieci chętnie wezmą również udział w zabawie w szukanie schowanych czekoladowych jajek. Możemy je zastąpić jajkami plastikowymi albo tymi do polewania się wodą – przydadzą się w lany poniedziałek. Jajka chowamy wcześniej w różnych miejscach w mieszkaniu lub – jeśli mamy taką możliwość – w ogrodzie. Przygotujmy także koszyczki do zbierania niespodzianek. Zabawa może mieć formę konkursu. Wygra dziecko, które nazbiera najwięcej jajek. Nagrodami będą zaś... nazbierana słodycze.

Starszym dzieciom możemy zaproponować zabawę w podchody, wymaga to jednak więcej przygotowań. W trudnym do odnalezienia miejscu możemy schować gigantyczne jajo czekoladowe albo inny deser. Dzieci dzielimy na drużyny. Każda dostaje wskazówki, jak dotrzeć do ukrytego skarbu, ale nie tłumaczymy w nich wszystkiego. Uczestnicy zabawy będą musieli sami pomyśleć, jak dotrzeć do ukrytej niespodzianki. Na terenie, na którym będzie odbywała się zabawa, musimy narysować znaki, które umożliwią odczytanie wskazówek.

Wesołą i prostą zabawą jest zabawa w turlanie jajek. Na podłodze rozkładamy słodycze lub drobne zabawki. Dzieci dostają do ręki ugotowane jaja. Każde ustawia się na wyznaczonej linii i turla jajka. Mają one trafić w rozłożone na podłodze zabawki i słodycze – dziecko zabiera te, w które trafi jego jajko. Jeszcze jedna zabawa, w której będziemy turlać ugotowane na twardo jaja, to zabawa w tłuczenie jaj. Biorą w niej udział pary uczestników. Każdy ma za zadanie zbić jajko przeciwnika, stukając się nim aż do skutku.

Jeśli mamy sporą gromadkę dzieci, możemy zorganizować zabawę w przenoszenie jaj. Potrzebne są dwie drużyny, cztery koszyczki, bardzo dużo ugotowanych jajek i duże łyżki. Zadanie uczestników zabawy polega na przeniesieniu jajek z jednego koszyczka do drugiego. Trzeba to zrobić jak najszybciej, niosąc jajko na łyżce. Dziecko bierze łyżkę i jajko i biegnie do drugiego koszyka. Kładzie jajo i wraca do swojej drużyny, by przekazać łyżkę następnemu zawodnikowi. Zabawa trwa aż do momentu, kiedy któraś z drużyn przeniesie wszystkie jajka.

Pamiętajmy, że wszystkie zabawy wciągną także dorosłych. Dzięki temu mniej czasu spędzimy za stołem, a więcej z dziećmi i w ruchu.

Macie jakieś inne fajne pomysły? Koniecznie dajcie znać!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

Polecamy