Aranżacja kuchni - szkło na ścianach w kuchni

Wnętrza    
ocena

Nad wyborem wykończenia ścian w kuchni niewiele z nas się tak naprawdę zastanawia. Decyzja pada niemalże od razu - wybieramy niezwykle praktyczne płytki ceramiczne. Oczywiście, jest to jak najbardziej polecany materiał, zwłaszcza do łatwo brudzących się, narażonych na wilgoć i działanie zmiennych temperatur pomieszczeń, do jakich niewątpliwie zalicza się kuchnia. Czy jednak to jedyna możliwość łącząca estetyczny wygląd oraz łatwość utrzymania? Oczywiście, że nie. Równie dobrze na kuchennych ścianach będzie się prezentowało wykończenie szklane.

Aranżacja kuchni - szkło na ścianach w kuchni

sxc.hu

Jest to rozwiązanie, które stosuje się stosunkowo od niedawna, jednak zdobyło już ono szerokie rzesze zwolenników, zarówno wśród projektantów wnętrz, jak i użytkowników tego materiału. Takie pokrycie ścian wiąże się przede wszystkim z łatwością utrzymania go w należytej czystości. Oczywiście, należy tutaj wspomnieć, że ten rodzaj wykończenia nadaje się przede wszystkim do zaaranżowania obszaru między roboczym blatem, a wiszącymi szafkami.

To miejsce szczególnie narażone na zabrudzenia, gdyż to właśnie tutaj przygotowujemy kilka razy dziennie posiłki. Szkło charakteryzuje się gładką powierzchnią, co znacznie ułatwia jego utrzymanie w czystości. Wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką i wytrzeć na sucho lub zastosować specjalny preparat, dzięki czemu unikniemy powstania zacieków. Oczywiście, na rynku dostępne są też szklane płyty o bardziej chropowate powierzchni, jednak przy blacie roboczym niewątpliwie najlepiej sprawdzą się te o maksymalnej gładkości.

Szklane powierzchnie charakteryzują się też duża trwałością i ciekawym efektem wizualnym. Można nimi zagospodarować całą przestrzeń nad blatem. Jednolita, pozbawiona łączeń powierzchnia jest nie tylko łatwa w utrzymaniu, lecz też ładnie odbija światło. To element spełniający najlepiej jak się da funkcję użytkową i dekoracyjną. Szkło nadaje kuchni lekkości i nowoczesnego charakteru. Rozjaśni przestrzeń sprawiając, że będzie się w niej miło pracowało. To rozwiązanie uniwersalne, które sprawdzi się zarówno w małych kuchniach, jak i tych większych.

Decydując się na szklane pokrycie ścian pamiętajmy, aby reszta wyposażenia ładnie z nim współgrała. Prostym zabiegiem będzie wybór wiszących szafek ściennych o przeszklonych drzwiach. Całość stworzy schludną i lekką kompozycję. Trendy w aranżacji wnętrz uwzględniają nawet podświetlenie szklanego wykończenia ścian. W sklepie wybierać można spośród różnych kolorów tego materiału, który po zamontowaniu odpowiedniego podświetlenia nabrać może zupełnie innego charakteru.

Co myślicie o takim rozwiązaniu? Zdecydowalibyście się? Podzielcie się opiniami.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 3 =

No i znowu biel w kuchni pomoże. Będzie jasne, elegancka i minimalistyczna. http://www.facebook.com/photo.php?fbid=279755122135282&set=a.279754835468644.59491.248553945255400&type=3&theater

~ / 2012-10-30 08:30:05
oceń komentarz: (0) (0)

Polecamy