Aranżacja salonu w stylu rustykalnym

Wnętrza    
ocena

Styl rustykalny skierowany jest do osób ceniących sobie wygodę, ciepło, klimat rodzinnego domu ze wspomnień, przytulną atmosferę. Dobrze prezentuje się w dużych otwartych przestrzeniach, choćby ze względu na ilość wstawianych do wnętrza sprzętów, masywnych mebli.

Aranżacja salonu w stylu rustykalnym

morguefile.com

Styl rustykalny współgra z naturą, naturalnymi materiałami, ciepłą kolorystyką.

Kolory pasujące do wnętrz wiejskich, czy rustykalnych to biel, ciepłe brązy, kolor żółty, pomarańczowy, kolory ziemi.

We wnętrzu wiejskim używa się dużej ilości drewna - wykonuje się z nich meble, boazerię, elementy dekoracyjne na ścianach i suficie.

Podłoga w salonie oczywiście najpiękniej wygląda prawdziwa drewniana, może być również postarzana. Dobrze kiedy w salonie pojawi się kominek - jest to serce salonu, które nadaje ciepła i przyjaznej domowej atmosfery. Wokół niego ustawia się kanapy i fotele, obok kominka leży pięknie ułożone drewno opałowe i znajdują się akcesoria kominkowe z kutego żelaza.

W salonie w stylu wiejskim doskonale prezentują się wszelkie widoczne drewniane belki - można wykonać ich imitację na suficie. We wnętrzach rustykalnych używa się również cegły - mogą one stanowić nie tylko przegrodę między pomieszczeniami, ale także ładnie będą prezentowały się na kominku lub głównej ścianie w salonie.

UWAGA!

Meble w salonie powinny być drewniane, może to być drewno postarzane, z widocznymi sękami i słojami. Kanapy i fotele - miękkie, wygodne, rozłożyste, wykończone wzorzystym materiałem.

We wnętrzu rustykalnym używa się sporej ilości tkanin w postaci firanek, zasłon, ażurowych obrusów, pledów, narzut, haftowanych serwetek. Te wszystkie elementy dopełniają
i podkreślają styl.

W salonie pojawiają się również drewniane kredensy, regały, półki, komody, gablotki, podnóżki, wyższe stoliki kawowe, ławy.

Duży nacisk kładzie się na elementy ozdobne - wiklinowe kosze, gliniane akcesoria , garnki, talerze, misy, obrazy, wiszące na ścianach tkaniny, elementy rękodzielnicze. Te wszystkie elementy niewątpliwie budują charakterystyczny dla wnętrza wiejskiego klimat. Jednak należy pamiętać i uważać na ilość ozdób, jeśli nie chcemy zrobić ze swego mieszkania muzeum. Jak we wszystkim, tak i tu potrzebny jest umiar i zachowanie proporcji.

Co Was przekonuje do stylu rystykalnego? Co w nim lubicie najbardziej?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 5 =

Polecamy