Aranżacje okien w sypialni

Wnętrza    
ocena

Dekoracja wnętrza sypialni jest niezwykle istotna z tego względu, że pomieszczenie to pełnić ma funkcję swoistego azylu, gdzie odpoczniemy i zregenerujemy siły po ciężko spędzonym dniu. Niektórzy jednak uważają, że skoro z pokoju tego korzystamy głównie w nocy, to jego aranżacja uwzględniająca różnego rodzaju dekoracje jest zupełnie zbędna – przecież nie da się jej i tak docenić, gdy śpimy. Nic bardziej mylnego – na nasz sen wpływa w równej mierze wygoda łóżka, komfort materaca, jak też klimat panujący w pomieszczeniu. Pozytywny nastrój możemy z powodzeniem wykreować właśnie za pomocą dekoracji.

Aranżacje okien w sypialni

morguefile.com

Aranżacja sypialni powinna skupić się w dużej mierze na znajdującym się w tym pomieszczeniu oknie. Nie chodzi tu już nawet o typowe ozdoby, a bardziej uwzględnienie oddziaływania wpadającego przez szybę światła. Jedni uwielbiają, gdy budzą ich promyki słońca padające na twarz, inni zaś, szczególnie osoby, które lubią długo spać, traktują naturalne światło wpadające rankiem do sypialni niczym wroga. Warto więc odpowiednio zaaranżować okno, abyśmy mieli możliwość wpływania na to, ile słońca dostanie się do wnętrza.

Dekoracja okna w dużym stopniu zdeterminowana jest takim a nie innym położeniem pokoju względem stron świata. Dobrym pomysłem jest montaż rolet przeciwsłonecznych lub żaluzji, które umożliwią regulację ilości wpadającego do pomieszczenia światła. Te elementy pełnią nie tylko funkcję praktyczną, lecz też stanowić mogą ciekawą dekorację sypialni. Rolety dostępne są we wszystkich możliwych kolorach, w sklepach z wyposażeniem wnętrz znajdziemy też bez problemu przesłony na okna o różnych wzorach i motywach, które możemy dopasować do stylu naszej sypialni. Żaluzje najbardziej elegancko prezentują się, gdy są wykonane z drewna. Tutaj mamy także duże możliwości doboru odcieni jak i różnych szerokości poszczególnych elementów tej przeciwsłonecznej osłony.

Planując dekorację sypialnego okna, nie zapomnijmy też o możliwości powieszenia w nim trochę odchodzących w zapomnienie zasłon. Pozwolą one skutecznie zaciemnić wnętrze, jednocześnie dodając mu ciepła i przytulności, czego raczej nie uzyskamy wybierając rolety czy żaluzje. Zasłony sprawdzą się zwłaszcza w sypialniach reprezentujących styl romantyczny, tradycyjny i rustykalny. Warto wspomnieć, że dekoracja okna to też umiejętne zagospodarowanie miejsca na parapecie. Możemy na nim postawić świeczki (zrezygnujmy z nich jednak, gdy w oknie wisi firanka, co stwarza ryzyko pożaru), kamienie dekoracyjne, rzeźby lub po prostu ramki ze zdjęciami.

Macie inne pomysły na dekorowanie sypialnianych okien? Jak wyglądają Wasze okna? Podzielcie się pomysłami!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 4 =

Polecamy