Ażurowe ścianki działowe we wnętrzach

Wnętrza    
ocena

Ścianki działowe w naszych domach służą do podziału powierzchni na mniejsze funkcjonalne pomieszczenia. Możemy za ich pomocą wydzielić np. strefę jadalną, mieszkalną i roboczą. Chociaż ich zadaniem jest przede wszystkim wydzielenie konkretnych przestrzeni, mogą też z powodzeniem pełnić funkcję dekoracyjną. Jednym z najciekawszych rozwiązań aranżacyjnych jest zastosowanie ażurowych ścianek działowych. Z powodzeniem odgrodzą one sypialnię od części dziennej pokoju czy też kuchnię od jadalni. Są one też świetnym pomysłem, gdy chcemy wydzielić w naszym domu pomieszczenie typu oranżeria.

Ażurowe ścianki działowe są obecnie coraz chętniej stosowanym rozwiązaniem w kształtowaniu przestrzeni i aranżacji wnętrz. Wybierają je z reguły właściciele dużych domów lub sporych mieszkań w blokach. Sprawdzają się one zwłaszcza, jeżeli poszczególne pomieszczenia pełnią wielozadaniowe funkcje. Łączą one w sobie dwa panujące w aranżacji wnętrz trendy: minimalizm i nowoczesność, co zapewnia uzyskanie ciekawego efektu wizualnego.

Tradycyjne ścianki działowe wykonywane są zazwyczaj z pełnych cegieł. Materiał ten jest bardzo wytrzymały i doskonale tłumi hałas. Jeśli jednak bardziej zależy nam na ozdobnym charakterze ścianek, powinniśmy zdecydować się na sztukaterię gipsową. To właśnie ona pozwala nam na uzyskanie efektu ażurowych ścianek działowych.

Przegrodę taką możemy wykonać sami - potrzebne nam będą do tego będą specjalne ozdobne moduły gipsowe. Znajdziemy je bez problemu w sklepach z materiałami wykończeniowymi. Są one łatwe i szybkie w montażu. Ich dodatkową zaletą jest stosunkowo niewielka masa. Ponadto, uwagę przyciągają ich różnorodne pomysłowe kształty i formy. Efekt końcowy może nas pozytywnie zaskoczyć – z samodzielnie skonstruowaną ścianką działową wnętrze nabierze nowego charakteru.

Ażurowe przegrody nie tylko mogą skutecznie wyeksponować daną powierzchnię, lecz pełnią one też funkcję praktyczną.  Możemy na nich bowiem ustawić kwiaty, książki czy dekoracje, lub przymocować do nich kinkiety świetlne. Dzięki temu uzyskamy niespotykany wystrój wnętrza będący połączeniem ciekawej formy przegrody z grą światła, które przez nią przenika.

Ażurowe ścianki działowe możemy też wykorzystać do wydzielenia konkretnych powierzchni w dużej łazience lub do ciekawego zaznaczenia strefy jadalnej i kuchennej. To doskonały pomysł, zwłaszcza, gdy mamy do dyspozycji sporą przestrzeń i chcemy zachować jego najwyższą funkcjonalność przy jednoczesnym dyskretnym wskazaniu, że każda z części pomieszczenia pełni inną funkcję.

Coraz bardziej popularnym materiałem, z którego tworzone są ażurowe ścianki działowe, ażurowe jest drewno egzotyczne. Jest ono wyjątkowo wytrzymałe, zwłaszcza gdy zabezpieczymy je odpowiednio przez zniszczeniem poprzez polakierowanie. Ścianki nadają się też do oddzielenia tarasu od ogrodu. Można się też pokusić o wybudowanie z nich lekkiej ogrodowej altanki, której efektowne ściany ozdobić można pnącymi się roślinami.

Co myślicie o takim rozwiązaniu? Zdecydowalibyście się? Podzielcie się opiniami.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 1 =

Polecamy