Czarno-białe wnętrza - aranżacje

Wnętrza    
ocena

Biel i czerń - barwy, które dają bardzo silny kontrast. Mieszkanie urządzone w odcieniach czerni i bieli na pewno będzie wyglądać nietypowo i awangardowo, a nawet trochę w stylu op –art, jednak we wszystkim trzeba znaleźć umiar – szczególnie jeśli chodzi o projektowanie kontrastu.

Czarno-białe wnętrza - aranżacje

photoxpress.com

We wszystkim chodzi o to, aby nie przekroczyć cienkiej granicy, za którą jest kicz i brzydota. W tym przypadku – jeśli przesadzimy z czernią, możemy stworzyć ciemną norę, w której nie będziemy raczej dobrze się czuć.

Wnętrza czarno-białe to wnętrza czyste, sterylne. Mogą przypominać grafikę, komiks lub szachownicę.

Urządzając takie wnętrze należy jednak pamiętać przede wszystkim o zdecydowaniu, konsekwencji i ładzie w przestrzeni – dobierajmy przemyślane dodatki, czarne lub białe, konsekwentnie nie wprowadzając zbyt wiele koloru. Wbrew pozorom nie jest to proste zadanie.

Mieszkanie czarno-białeŹródło: photoxpress.com

Zdecydowanie lepiej i łagodniej wyglądają wnętrza z przeważającą ilością bieli, czarne są wtedy tylko dodatki lub niektóre meble. Odwrotny zabieg możemy jednak wykonać w sypialni – ciemne ściany i jasne dodatki wywołają niesamowite wrażenie, a w sypialni głównie chodzi przecież o nastrój.

Zamiast bieli możemy również użyć przezroczystości – jeśli przytłacza nas ilość pełnych i zdecydowanych kolorów, możemy zastosować przezroczyste dodatki – np. wazony, dzbanki, naczynia. Zabieg ten doda lekkości wnętrzu.

Projektując czarno-białe mieszkanie lepiej jest pomalować większość ścian na biało (białe meble na tle białej ściany wręcz „wtopią się” w nią), decydując się na jednak na jedną lub dwie w ciemnym kolorze – podkreśli to charakter wnętrza. W takim proporcjonalnym, wyważonym wnętrzu nie będziemy czuć się przytłoczeni – pamiętajmy o tym, że użycie sporej ilości czarnego koloru optycznie zmniejszy nam pomieszczenie i wywoła uczucie klatki.

Dla podkreślenia stylu, na ścianach możemy powiesić duże czarno-białe grafiki, zdjęcia lub fototapetę. Możemy również na niektórych ścianach (lub jednej np. w salonie) wykonać grafikę w stylu op-art – jest to sztuka wizualna tworzona na zasadzie złudzenia optycznego, zazwyczaj jest to abstrakcja, zestaw figur geometrycznych i przenikających się linii. grafika na ścianie na pewno nie pozostanie niezauważona i obojętna. Nasi goście z pewnością będą zachwyceni!

Zobacz ciekawe realizacje - Video Inspiracje Leroy Merlin:

Skąd taki pomysł na aranżację? Co Was do niej przekonuje?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 2 =

Polecamy