Czy warto zatrudnić projektanta wnętrz?

Wnętrza    
ocena

Zdania na temat tego, czy warto zatrudniać architekta/projektanta wnętrz są podzielone. Część osób uważa, że ich zmysł estetyczny i pomysłowość wystarczy, aby stworzyć koncepcję niebanalnego, wyróżniającego się spośród innych wnętrza. Inni zaś sądzą, że aranżację mieszkania czy domu lepiej jest zlecić profesjonalistom, gdyż tylko oni posiadają odpowiednią wiedzę na temat ergonomii, materiałów wykończeniowych czy doboru kolorów, a więc mogą zaprojektować pomieszczenie tak, aby było nie tylko piękne, lecz także maksymalnie funkcjonalne.

Czy warto zatrudnić projektanta wnętrz?

photoxpress.com

W naszym kraju branża projektowania wnętrz dopiero się rozwija i do niedawna stosunkowo niewiele z nas mogło sobie pozwolić na skorzystanie z takich usług. Ostatnimi czasy można jednak zaobserwować pewne zmiany – wraz z rozwojem budownictwa i rosnącymi wymaganiami właścicieli nieruchomości, usługa projektowania wnętrz zyskuje na popularności.

Potrzeba skorzystania z pomocy architekta staje się uzasadniona, gdy jesteśmy na etapie urządzania domu czy mieszkania, w którym planujemy mieszkać przez długie lata. Jeżeli samy nie mamy czasu czy też „smykałki” do stworzenia funkcjonalnego i oryginalnego wystroju pomieszczeń, dobrze jest zlecić to profesjonaliście. Ogrom materiałów wykończeniowych dostępnych na rynku może przyprawiać nas o zawrót głowy. Architekt zaś jest na bieżąco z branżowymi nowinkami i produktami, więc polecić nam może najlepsze rozwiązanie w danym przedziale cenowym.

Niektórzy wolą zaprojektować wnętrza domu czy mieszkania samemu ze względu na fakt, że nie jest to usługa absolutnie niezbędna i rezygnując z niej, oszczędzamy trochę pieniędzy. Nie zawsze takie myślenie jest jednak właściwe. Projektant unika wielu błędów, które my sami, bez odpowiedniej wiedzy, możemy łatwo popełnić. W efekcie zostajemy z niefunkcjonalnie urządzonym wnętrzem lub też czekają nas kosztowne poprawki.

Wbrew obawom wielu osób, zatrudnienie architekta wnętrz nie oznacza zupełnego odcięcia się od procesu projektowania. Na każdym etapie prac mamy możliwość sugerowania poprawek lub dokonania drobnych modyfikacji. Tylko od naszego gustu i preferencji zależy, jak ostatecznie wyglądać będzie nasze lokum. Zadaniem architekta jest bowiem zrozumienie naszych potrzeb i najlepsza ich realizacja.

Oczywiście, z pomocy specjalisty nie warto korzystać w każdym przypadku. Jeżeli kupujemy mieszkanie pod wynajem dla studentów, zależeć im będzie przede wszystkim na podstawowym wyposażeniu i miejscu do spania. W takim wypadku usługa projektowania wnętrz zdaje się być zbyteczna. Jednakże, jeżeli chcemy przygotować mieszkanie czy dom pod wynajem dla osób wymagających najwyższych komfortów, musimy mieć świadomość, że eleganckie i oryginalne wnętrza, na pewno przyczynią się do łatwiejszego znalezienia chętnego najemcy. W takim wypadku pomoc architekta jest jak najbardziej zalecana.

A co Wy myślicie na ten temat? Zatrudnilibyście projektanta wnętrz? Podzielcie się opiniami.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 5 =

Polecamy