Dekoracja ścian sypialni

Wnętrza    
ocena

Sypialnia jest miejscem, w którym przebywać lubi chyba każdy. Gdy jesteśmy zmęczeni, marzymy tylko o tym, by zatopić się w sypialnianym łóżku i po prostu zasnąć, kiedy zaś mamy ochotę się wyciszyć, spędzamy tu czas czytając książki czy oddając się słodkiemu lenistwu. Aby pomieszczenie było jeszcze bardziej przyjemne, niż wynika to już z jego funkcji, warto zadbać o odpowiednią aranżację ścian. Sypialnia jest chyba jedynym w całym domu czy mieszkaniu miejscem, gdzie praktyczność może bez obaw ustąpić naszym gustom i estetyce.

Dekoracja ścian sypialni

morguefile.com

Miejmy na uwadze, że dekoracja ścian to nie tylko dobrane odpowiednich ozdób. Czasem więcej znaczy mniej, więc zanim zaczniemy zastanawiać się nad rozmaitymi dodatkami, zadbajmy o odpowiednie wykończenie ścian, które samo w sobie może być na tyle ciekawe i oryginalne, że dodatkowe dekoracje okażą się czasem po prostu zbędne.

Najpopularniejszym pokryciem sypialnianych ścian jest nieustająco farba. Jeżeli wybierzemy taką o neutralnej barwie, możemy uwzględnić późniejsze umieszczenie na ścianie różnych przykuwających oko dodatków. Jednakże, być może spodoba nam się też pomysł dekoracji ścian za pomocą gry kolorów czy kształtów wykreowanych przez pędzel. Przykładowo, w przypadku wąskiej sypialni, jedną czy dwie z krótszych jej ścian można pomalować w poprzeczne pasy. Ich kolor musi współgrać z innymi elementami wyposażenia  pomieszczenia (łóżko, podłoga, okno, szafa) oraz powinien działać na nas kojąco i relaksująco. Zrezygnujmy więc lepiej z „szalonych” jaskrawo zielonych i pomarańczowych pasów na rzecz pastelowych, tych utrzymanych w ciepłych brązach czy kolorach słońca.   

Ściany udekorować można też innym materiałem wykończeniowym, jakim jest tapeta. Z reguły pokrywamy nią całe pomieszczenie, jednak ostatnio coraz bardziej popularnym trendem jest zastosowanie tapety tylko na powierzchni jednej ze ścian. Wybierzmy wtedy taką o zdecydowanych, oryginalnych wzorach, które uatrakcyjnią wnętrze. Tapeta doda sypialni przytulności i ciepła, a jeśli jest wyjątkowo elegancka, warto podkreślić ją za pomocą odpowiedniego podświetlenia punktowego. To prosty, lecz jakże estetyczny zabieg.

Nie ma raczej sensu wymienianie wszystkich dostępnych na rynku dodatków do ścian w sypialni. Wspomnieć z pewnością warto o tych uniwersalnych, które bez obaw warto uwzględnić w aranżowanym przez nas pokoju bez względu na jego wykończenie i styl. Będą to dopasowane do charakteru wnętrza obrazy lub ramki ze zdjęciami, zegary, czy też półeczki, na których ustawić można w rzędzie dekoracyjne świecie. Nie zapominajmy też o odpowiednim, dodającym uroku i wyjątkowej atmosfery oświetleniu ściennym, które uzupełni dekorację wnętrza.

Jak wyglądają ściany Waszej sypialni? Macie inne fajne pomysły na ich udekorowanie? Podzielcie się nimi!

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 3 =

Polecamy