Dekoracja ścian - szablony

Wnętrza    
ocena

Jeśli mamy dość jednolitych ścian, możemy pomyśleć o jakimś urozmaiceniu. Mamy spory wachlarz możliwości w tym temacie – możemy np. wykonać tynk strukturalny – nadać fakturę ścianie, możemy pomyśleć o pasach pionowych, poziomych wykonanych w różnych kolorach, możemy również pomyśleć o grafice, tapecie lub fototapecie. Ostatnio na fali są również wszelkiego rodzaju naklejki, które są dostępne w różnych kolorach, wzorach i rozmiarach.

Dekoracja ścian - szablony

photoxpress.com

Wystarczy poszperać trochę w sklepach internetowych – ciekawe rzeczy możemy znaleźć na stronie „art of wall”. Jeśli chodzi natomiast o nietuzinkowe tapety – również takie z wyższej półki, moim ulubionym sklepem (na stronie którego można znaleźć dosłownie wszystko odnośnie tapet) jest sklep internetowy „magic home”.

Innym pomysłem są gotowe szablony, które dają niekończące się możliwości.Przyklejamy taki szablon do ściany zazwyczaj specjalnymi taśmami – każdy producent podaje instrukcję obsługi na swoim wyrobie, udziela również rad dotyczących malowania – np. jakiego narzędzia powinniśmy użyć i jakiego rodzaju farby mamy zastosować. Kiedy przykleimy szablon do ściany i upewnimy się, że nic nam nie będzie przeciekać, zabieramy się za malowanie. Malować możemy specjalną gąbką lub sprayem, czasem można użyć również pędzla lub farb w sztyfcie. Sposobów jest wiele, wszystko zależy od tego, jaki szablon kupiliśmy i jaki efekt chcemy uzyskać.

Szablony na ścianęŹródło: photoxpress.com

Dostępne są na rynku również szablony, które nie potrzebują zastosowania taśmy – są to tzw. szablony samoprzylepne, pokryte małą ilością kleju, które bez problemu odklejają się od ściany. Szablony renomowanych firm nie powinny zostawiać żadnych śladów na ścianie.

Powinny być wykonane z dobrej jakości materiałów – w ten sposób szablon nie tylko będzie dobrze trzymał się ściany, ale również nie pozwoli nam na żadne przeciekanie farby, co w rezultacie da wspaniały efekt – nasz namalowany wzór będzie miał idealnie równe krawędzie. A przecież  końcowy efekt jest najważniejszy.

Takie szablony ma m.in. w swoim asortymencie sklep internetowy „Szablonetka”. Warto poczytać jak najwięcej na temat szablonów na stronach ich producentów  – ich rodzajach, sposobach przyklejania, malowania, odrywania od ściany (farba musi być sucha), zanim wybierzemy się do konkretnego sklepu. Jeśli chcemy zaoszczędzić pieniądze i nerwy po widoku nieudanego malunku – być może warto wybrać trochę droższy (z pozoru… w porównaniu z późniejszym odmalowywaniem ściany…) szablon dobrej firmy i przede wszystkim dobrej jakości.

Zobacz jak wykonać dekoracje na ścianę - film Leroy Merlin:

W jakim stylu jest urządzone pomieszczenie w którym planujecie dekoracje? Skąd taki wybór?

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 4 =

Polecamy