Garderoba w sypialni - aranżacje

Wnętrza    
ocena

Trendy z dziedziny aranżacji wnętrz coraz częściej uwzględniają nie tylko estetyczny efekt danego rozwiązania, lecz także jego wygodę. Poprawa jakości życia domowników zdaje się być priorytetem także przy wprowadzeniu w życie koncepcji garderoby w sypialni. Jeżeli tylko mamy możliwość zagospodarować niewielkie pomieszczenie przyległe do pokoju, w którym śpimy, warto zapoznać się dokładniej z tego niewątpliwymi zaletami.

Garderoba w sypialni - aranżacje

photoxpress.com

Wygodna sypialnia to taka, w której możemy się komfortowo wyspać, odpocząć przy dobrej książce czy zrelaksować przy ulubionej muzyce. Z ideą wygody kłóci się jednak reguła umieszczenia w tym pokoju wszystkich naszych ubrań, a często też torebek, butów, szalików, czapek, kapeluszy, krawatów itp. Bądźmy szczerzy – jak duża by nie była nasza szafa, to i tak nie pomieścimy w niej wszystkiego tak, aby mieć łatwy dostęp do odzieży i stały porządek w jej wnętrzu. Ten problem pozwoli nam rozwiązać właśnie garderoba – nie tylko zapewni ona wiele więcej miejsca na przechowywanie ciągle rosnącej ilości odzieży, to jeszcze z sypialni, która nie zawsze jest przecież duża i ustawna, pozbyć się możemy kilku ciężkich mebli.

Zalety tego rozwiązania są dwojakie. Po pierwsze, sypialnia nabierze lekkości, przestronności i światła. Ustawić w niej będzie można lekkie, niewysokie meble, czy też od dawna upragnioną toaletkę. Sama garderoba jest zaś pomysłem, którego zalet nie trzeba wyliczać chyba żadnej kobiecie. Oczywiście, mężczyźni szybko też przekonają się o jej zasadności – przynajmniej teoretycznie bowiem powinno skończyć się długie szukanie ubrań czy krawatów w głębi szafy. W garderobie wszystko mamy podane jak na dłoni – tę przestrzeń najlepiej zaaranżować tak, by każdy  miał wydzieloną swoją własną część tego pomieszczenia.

Najważniejszą kwestią przy urządzaniu garderoby jest maksymalne wykorzystanie jej przestrzeni. Producenci tego typu rozwiązań wychodzą jednak naprzeciw oczekiwaniom klientów i proponują garderoby „szyte na miarę”, które dopasować można do nawet najmniejszych rozmiarów pomieszczeń. Garderoba przy sypialni powinna być miejscem, gdzie swoje rzeczy trzymają nie wszyscy domownicy, lecz tylko osoby śpiące w przylegającym do niej pokoju. Ostatnia nie mniej ważna rada – jeżeli tylko mamy taka możliwość, uwzględnijmy w tym pomieszczeniu okno. Nie tylko będzie nam łatwiej znaleźć dane ubranie z uwagi na lepsze oświetlenie wnętrza, lecz także stworzymy odpowiednie warunki do wietrzenia wymagających tego kurtek, futer, płaszczów i butów.

Co myślicie o garderobie w sypialni? Macie jakieś pomysły, którymi chcielibyście się podzielić? Dajcie znać!

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 5 =

Polecamy