Jak dobrać stół do jadalni?

Wnętrza    
ocena

Stół w jadalni to nie tylko mebel, służący do konsumowania na nim posiłków, ale często także miejsce spotkań rodzinnych i towarzyskich. Wybierając stół do jadalni najpierw powinniśmy wymierzyć potrzebną przestrzeń - zarówno stołu, jak i krzeseł. Najlepiej mierzyć odległość w tzw. najgorszym przypadku, czyli kiedy stół jest w pełni rozłożony, a krzesła przy nim odsunięte na wygodną do siedzenia odległość. Wówczas unikniemy otarć tynku na ścianie, kiedy przestrzeń dla krzesła będzie zbyt mała.

Jak dobrać stół do jadalni?

morguefile.com

Powinniśmy mieć komfort siadania do stołu i wstawania od niego, a także w miarę możliwości obejścia dookoła, bez wyrządzania przy tym krzywdy sobie i wyposażeniu wnętrza.

Wybierając stół powinniśmy również dopasować jego wygląd do stylu w jakim aranżowaliśmy mieszkanie, można także postawić na kontrast - np. do wnętrza nowoczesnego wstawić masywny postarzany stół z wyraźnie widocznym rysunkiem słojów i sęków, do niego natomiast ponownie możemy zestawić krzesła w nowoczesnym stylu lub te bardziej retro.

Jeśli mamy dużą powierzchnię jadalni pięknie będzie wyglądał duży i przede wszystkim wygodny stół (prosta bryła), bez możliwości składania go (z pewnością będzie efektowniej wyglądał bez linii rozgraniczających na blacie, poza tym bez niepotrzebnych systemów wydaje się być bardziej trwały).

Jeśli natomiast każde miejsce w naszym mieszkaniu jest na wagę złota, możemy zdecydować się na stół składany, a dodatkowa ilość krzeseł, która nam wówczas zostanie (jeśli nie mamy specjalnie do tego przeznaczonego schowka), może posłużyć w gabinecie przy biurku lub przy toaletce w sypialni. Wtedy jednak należy wybrać krzesła bardziej uniwersalne, niż tylko i wyłącznie jadalniane.

Warto pamiętać, że stół okrągły wraz z ustawionymi dookoła niego krzesłami zabiera więcej przestrzeni, niż stół prostokątny czy kwadratowy.

jak wybrać stół poradnikmorguefile.com

Ponadto istnieją również stoły, a właściwie blaty składane, montowane do ściany, gdzie do złożeniu mamy o wiele więcej przestrzeni otwartej. Takie doskonałe systemy do małych kuchni ma w swoim asortymencie np. sklep IKEA.

Stół do jadalni może być wykonany w zasadzie ze wszystkiego, występują stoły drewniane, kamienne, szklane, czy z tworzywa sztucznego. Wszystko zależy od naszej inwencji i gustu.
Jeśli natomiast chcemy zaaranżować jadalnię trochę inaczej, możemy użyć do tego elementu, który posłuży nam za cokół - beczka, skrzynia, fragment kolumny, fragment mebla, kamienia, itp., a na nim położyć i przytwierdzić blat.

W jakim stylu chcecie zaaranżować jadalnię? Skąd taki pomysł na aranżację?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 3 =

Polecamy