Jak, gdzie umieścić pralkę w kuchni?

Wnętrza    
ocena

Nie każdy ma możliwość, aby w mieszkaniu czy nawet domu wydzielić osobne pomieszczenie pełniące funkcję wygodnej pralni. Co więcej, mieszkania w blokach, zwłaszcza tych starszego typu, są często na tyle nieustawne, że pralki nie zmieścimy nawet w łazience. W takiej sytuacji pozostaje tylko jedno rozsądne miejsce do ustawienia tego sprzętu, a jest to kuchnia.

Jak, gdzie umieścić pralkę w kuchni?

sxc.hu

Największą niedogodnością związaną z umiejscowieniem pralki w kuchni jest fakt, że urządzenie to niezbyt ciekawie komponuje się z resztą wyposażenia. Co więcej, pralka wiąże się z dosyć dużym hałasem, więc przygotowywanie posiłków czy ich spożywanie podczas jej pracy nie będzie zbyt przyjemne. Jest jednak rozwiązanie, które pomoże skuteczne wyeliminować pierwszą z opisanych niedogodności oraz zminimalizować tę drugą. Mowa tu mianowicie o zabudowie tego urządzenia.

Wybierając pralkę do kuchni, miejmy na uwadze to, że najlepiej wtopi się ona w pomieszczenie i będzie z nim współgrać, gdy ją zabudujemy. Dlatego wybierzmy tradycyjny, ładowany od frontu model. Standardowe wymiary pralki, która ma stanowić jednolity ciąg z kuchenną zabudową to około 85 cm wysokości, 60 cm szerokości i 55 cm głębokości.

Kupując pralkę do zabudowy upewnijmy się, czy posiada ona praktyczne wycięcie na dole jej frontowej części, które to umożliwia zamontowanie maskownicy. Ważny jest też sposób doprowadzenia wody i jej odpływu. Lepiej jest wszystko dokładnie sprawdzić i wymierzyć, niż później robić korekty w zabudowie.

Jeżeli decydujemy się na ustawienie pralki w kuchni, pamiętajmy o zachowaniu odstępu od ściany, podłogi i innych urządzeń z uwagi na drgania podczas wirowania. Po bokach przestrzeń ta nie powinna być mniejsza niż 2 cm. Pralka musi znajdować się w pobliżu gniazdka elektrycznego, gdyż przy jej użytkowaniu nie zaleca się stosowania przedłużaczy. Aby nie przeciążyć gniazdka, nie podłączajmy do niego (w miarę możliwości) innych urządzeń. 

Niektórym osobom pomysł ustawienia pralki w kuchni wydaje się niehigienicznym rozwiązaniem. Po pierwsze, należy wspomnieć, że warto z niego skorzystać tylko w przypadku braku innej ewentualności, zaś samo urządzenie i jego praca, poza oczywiście hałasem, nie będzie miało żadnego negatywnego wpływu na kuchenną higienę. Wystarczy, że kosz na brudne ubrania będziemy trzymali w łazience czy pomieszczeniu gospodarczym.

Na jaką pralkę się zdecydowaliście i jak zaaranżowaliście ją w kuchni? Dajcie znać.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 2 =

Polecamy