Jak, gdzie wieszać lustra?

Wnętrza    
ocena

W odległych czasach lustro było symbolem luksusu, z biegiem lat stało się przedmiotem typowo użytkowym. Dziś, oprócz swojej podstawowej funkcji, pełni ono też rolę dekoracji kształtującej charakter danego wnętrza. Właśnie pod tym kątem warto jest spojrzeć na ten przedmiot, a żeby w pełni go docenić, trzeba najpierw poznać możliwości, które w sobie kryje.

Jak, gdzie wieszać lustra?

http://pixabay.com

Lustra wieszamy zwykle tam, gdzie mamy potrzebę się przeglądać, pomalować, umyć zęby lub też ogolić  – a więc w łazience, przedpokoju czy garderobie. Traktujemy je jako przedmioty spełniające rolę czysto użytkową. Dowodem na to jest chociażby fakt, iż łazienkowe lustra są zazwyczaj wyjątkowo oszczędne – zwierciadła wtapiają się w glazurę i nie wyróżniają na tle ściany. Aranżując mieszkanie, warto jednak poświęcić trochę więcej uwagi tym przedmiotom. Eksponując piękno tafli łazienkowego lustra sprawimy, że stanie się ono niebanalną ozdobą tego pomieszczenia, gdzie przecież nie tylko w pośpiechu malujemy się i wykonujemy codzienną toaletę, lecz też relaksujemy po ciężkim dniu pracy. Zwyczajna i trochę nudna łazienka przekształci się we wnętrze o wytwornym charakterze, jeżeli oprawimy lustro w klasyczną ramę. Uzupełnieniem tej koncepcji mogą być stylowe dodatki w postaci dozowników na kosmetyki i mydelniczek.

We wnętrzach minimalistycznych najlepiej zaś sprawdzą się proste oprawy luster z takich materiałów jak drewno czy stal. Dodadzą one wnętrzu nowoczesności, schludności i klasy zarazem. Z uwagi na  względy praktyczne, świetnie sprawdzą się wyjątkowo trwałe ramy wykonane z metalu. Te drewniane z kolei na pewno przyczynią się do ocieplenia zbyt sterylnego i surowego wnętrza.

Nie obawiamy się powieszenia luster także w pokojach. Oczywiście, nie chodzi tutaj o stworzenie sobie możliwości przeglądania się w każdym momencie, gdy siedzimy na kanapie przed telewizorem, a ciekawe udekorowanie wnętrza. Postawmy więc na zwierciadła z kryształowego szkła oprawione w ramy umiejętnie dobrane do charakteru danego pomieszczenia. Lustro w prosty sposób może kształtować pokój, dodając mu blasku i przestronności. Warto poeksperymentować ustawiając np. dwa lustra naprzeciw ciebie w wąskim pomieszczeniu, co doda mu pożądanej objętości. Nie każdy zdaje sobie sprawę, jak przy pomocy luster można poprawić proporcje niezbyt „zgrabnego” pomieszczenia. To przedmioty spełniające rolę zarówno praktyczną, jak i dekoracyjną, więc warto po prostu uwzględnić ich obecność nie tylko w miejscach tak oczywistych jak łazienka czy przedpokój.

Macie dużo luster w domu? Jakich i gdzie? Dajcie znać.

OCENA
1.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 2 =

Polecamy