Jak odnowić kanapę?

Wnętrza    
ocena

Stara, wysłużona kanapa z zapadającym się siedziskiem może skutecznie odebrać uroku nawet najatrakcyjniejszemu wnętrzu. Wydaje się, że jedynym rozwiązaniem w takim wypadku jest wymiana „mebla z przeszłością” na nowy, jednak nie zawsze mamy akurat wolny zapas gotówki. Nie oznacza to jednak, że nie pozostało nam nic innego, jak dalej, bez żadnej ingerencji użytkować sofę odkładając zakup nowej na późnej.

Jak odnowić kanapę?

sxc.hu

Nie zawsze chęć wymiany mebla na nowy spowodowana jest jego złym stanem. Czasem na przykład okazuje się, że zakup sofy był wyjątkowo niefortunny z uwagi na jej pokrycie we wzory, który szybko wyszły z mody lub też kolor mebla przestał harmonizować z nową aranżacją salonu. Na szczęście, w zależności od przyczyny „niedopasowania” kanapy, możemy poddać ją rozmaitym zabiegom i modyfikacjom.

Gdy kanapa jest już stara i zabrudzona, lecz wciąż solidna, nie warto się jej pozbywać. W przypadku, gdy wykonana jest z porządnego i wciąż pasującego do wystroju danego wnętrza materiału, można spróbować poddać ją zabiegom czyszczącym. Jeżeli sofa wykonana jest ze skóry, jej renowację najlepiej zlecić specjalizującemu się w takich pracach zakładowi. Wydając stosunkowo niewielką kwotę, otrzymamy mebel, który odzyska swój dawny blask i elegancję. Jeżeli zaś sofa pokryta jest materiałem, który z biegiem lat uległ zabrudzeniu, można zainwestować w środki czyszczące i odnowić wygląd mebla samemu.

Nie zawsze jednak stare pokrycie kanapy dalej nam się podoba. Bez względu na to, czy kupiliśmy mebel niedawno, czy służy nam przez wiele lat, może się okazać, że tapicerka z jakiś względów już nam nie odpowiada. W takim wypadku dobrym pomysłem jest wymiana jej pokrycia, a pracę tę najlepiej jest zlecić tę pracę tapicerowi. W przypadku nowszego typu mebli, pokrycie sofy często można łatwo ściągnąć i wyprać, a nawet kupić nowe. Jeżeli dany model kanapy wyszedł już ze sprzedaży, warto rozważyć też samodzielne uszycie nowego pokrycia. Wybór dostępnych na rynku materiałów pozwala nam nadać sofie zupełnie nowy charakter i styl.

UWAGA!

Ostatni, chyba najprostszy sposób na odmianę sofy to wymiana tylko i wyłącznie jej dodatków. To rozwiązanie sprawdzi się w przypadku stosunkowo nowych mebli w dobrym stanie, których pokrycie utrzymane jest w neutralnych barwach. Poprzez zmianę narzuty i poszewek poduszek możemy w prosty i niedrogi sposób zupełnie odmienić nie tylko samą kanapę, lecz nawet cały pokój.

Dodalibyście coś do powyższych wskazówek? Dajcie znać!

OCENA
1.25
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 5 =

Polecamy