Jak odnowić wnętrze?

Wnętrza    
ocena

Jeśli mamy ochotę odnowić nasze mieszkanie, wcale nie musimy wydawać fortuny na przeprojektowywanie, wyrzucanie mebli na śmietnik czy też burzenie ścian. Jeśli zależy nam na lekkim odświeżeniu mieszkania wystarczy czasem wykonać kilka zabiegów.

Jak odnowić wnętrze?

photoxpress.com

Mieszkanie, w którym umiejętnie połączy się stare meble z nowymi będzie niebanalne, niepowtarzalne, ale przede wszystkim miłe, ciepłe i przytulne. Bajecznym obrazkiem jest widok starego wysłużonego fotela i nowoczesnego stolika obok ze stojącą na nim lampką, albo nowoczesnego stołu w jadalni w połączeniu ze starymi krzesłami (lub odwrotnie).

Skoro już mamy ochotę na małą rewolucję w mieszkaniu – wystarczy przemyśleć np. przemalowanie ścian lub zmianę tapety. Można wybrać jedną ścianę w salonie i zrobić na niej coś ciekawego – może to być np. bardziej wyrazisty, żywy kolor lub tapeta w piękne wzory. Można również użyć szablonu i namalować jakieś wzory na ścianie. Jeśli nie mamy ochoty malować – możemy użyć naklejek – obecnie na rynku jest szeroki wachlarz naklejek ściennych dostępnych w wielu kolorach, wzorach i rozmiarach.

Jeśli znudziła nam się kanapa w salonie, zamiast ją wymieniać na nową, może wystarczy kupić kolorową narzutę, w ostateczności można wypoczynek oddać do zdolnego tapicera – po zmianie tapicerki będzie wyglądać jak nowy.

Czasem wystarczy zakup kilku nowych dodatków do wnętrza – może to być nowoczesna lampa, zegar, lustro na ścianie, kilka wazonów, doniczek, świeczników, wymiana zasłon, czy nowy bieżnik na stół.

Stare meble zawsze można odnowić – znudzoną komodę możemy przemalować na inny kolor, front nielubianej szafy (lub szafek kuchennych) możemy wyczyścić i okleić nowym materiałem – np. fornirem lub wzorzystą okleiną meblową – na takiej okleinie możemy mieć wszystko, każdy wzór jaki sobie wymarzymy.

W sypialni wystarczy wniesienie odrobiny świeżości w postaci nowej narzuty na łóżko lub kolorowych poduch, kilku świec czy nowej lampy. Można również zmienić wykładzinę, jeśli zaś na podłodze mamy panele lub deski – wystarczy położyć ciekawy dywan w kolorze kontrastującym z resztą wnętrza i już pomieszczenie staje się o wiele ciekawsze. Można pomyśleć również o dodatkowym oświetleniu – nowoczesnej lampie stojącej do salonu, umieszczeniu kinkietów lub delikatnym podświetleniu kilku elementów w mieszkaniu – półek, atrakcyjnej ściany lub wiszących obrazów. Tych kilka drobiazgów powinno pomóc odświeżyć nasze stare mieszkanie.

Zobacz ciekawe realizacje - Video Inspiracje Leroy Merlin:

W jakim stylu chcecie urządzić swoje mieszanie? Co Was przekonuje do takiej aranżacji?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 4 =

Polecamy