Jak ozdobić pokój dziecięcy?

Wnętrza    
ocena

Każdy rodzic, który staje przed zadaniem urządzenia pokoju dla swojego dziecka, z pewnością zdaje sobie sprawę, że podstawą jest dobry pomysł. Zgromadzenie niezbędnych mebli może okazać się niewystarczające, aby wyczarować pociechom wymarzony kąt.

Rozważając, jak najlepiej zaaranżować przestrzeń, warto kierować się oryginalnym pomysłem i kreatywnością, tak aby pokój był nie tylko funkcjonalny, ale i radosny oraz pobudzający wyobraźnię malucha. Uczynienie sypialni dziecka bardziej przytulną nie musi wiązać się z kosztownym i pracochłonnym remontem. Zwykle wystarczy odpowiednio dobrać dekoracje i dodatki, które zmienią oblicze całego pomieszczenia. Z pomocą przyjdą nam liczne sklepy, także te internetowe, które w swojej ofercie mają szeroki wybór ozdób.

Podczas dekorowania warto zwrócić uwagę na kolory. W przypadku młodszych pociech dobrze sprawdzą się pastelowe barwy i delikatne dodatki. Subtelna biel będzie pasować właściwie do wszystkiego. W przypadku starszych dzieci, warto wybrać dodatki w kontrastowych kolorach lub bardziej wyrazistych odcieniach niż ściany i meble – w ten sposób unikniemy monotonii we wnętrzu.

Ponadto, powinniśmy określić według jakiego klucza chcemy udekorować pokój. Motywem przewodnim mogą być na przykład zdjęcia dziecka, oprawione w ramki odciski jego dłoni i stóp lub literki będące inicjałem imienia pociechy. Inne ciekawe tematy przewodnie to misie, sympatyczne zdjęcia zwierzątek lub wzory nawiązujące do ich sierści. Jeśli nie mamy sprecyzowanego pomysłu na motyw przewodni, możemy skupić się na przedmiotach, które będą nie tylko ładnie wyglądały, ale również mogły być wykorzystane podczas zabawy – np. urocze pluszaki we wszystkich rozmiarach czy duże poduszki. W przypadku, gdy nasza pociecha jest starsza, ściany pokoju mogą zostać ozdobione jej pracami, które, w celu uniknięcia monotonii, możemy razem z małym artystą co jakiś czas zmieniać, wybierając przy tym aktualnie najlepsze dzieła.

W celu dostosowania pokoju do gustu malucha, możemy wykonać ornamenty na ścianach z użyciem naklejek lub szablonów. Kolejny pomysł to firanki czy rolety w wesołych kolorach lub puszyste dywany. Elementem dekoracyjnym mogą stać się również przedmioty o innym przeznaczeniu – jak lampka czy kinkiet, które nie tylko będą źródłem światła, ale przy odpowiednim wyborze mogą ozdobić ścianę świetlistymi refleksami odbijającymi się z abażuru, lub też, dzięki zabarwieniu szkła, dodać ciepły, delikatny strumień światła. Ciekawym elementem wystroju pokoju będą również praktyczne i przy tym niedrogie kartony o ciekawym designie.

A jak wygląda pokój Waszego dziecka? Czy w ogóle interesowało je, jak będzie się prezentował? Może samo wybierało niektóre ozdoby? Podzielcie się doświadczeniami.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 3 =

Polecamy