Jak udekorować salon?

Wnętrza    
ocena

Salon – miejsce, gdzie spędzamy czas z domownikami, nierzadko zasiadamy do wspólnego posiłku lub oglądamy razem telewizję. Tutaj relaksujemy się po pracy i przyjmujemy gości, więc ważne jest, aby to pomieszczenie, jako najbardziej reprezentacyjne w całym domu, prezentowało się możliwie jak najlepiej. Odpowiedniego klimatu w pokoju dziennym nie stworzymy jednak tylko i wyłącznie dzięki umiejętnemu ustawieniu mebli i sprzętów. Charakteru całości nadadzą odpowiednie dekoracje.

Jak udekorować salon?

photoxpress.com

To, jakie dodatki do salonu dobierzemy, powinno zależeć od stojących w nim mebli, koloru ścian, typu okien i drzwi. Generalnie, do wyboru mamy niezliczoną ilość motywów przewodnich, które pasować będą do różnego wyposażenia. Na początek warto wspomnieć o dekoracjach uniwersalnych, które będą wyglądać dobrze w każdym salonie, bez względu na jego styl.

Jeżeli wnętrze pokoju dziennego wydaje nam się zbyt surowe lub bezosobowe, warto postawić na zawsze mile widziane we wnętrzach tkaniny. Na kanapie rozłożyć można miękkie, kolorowe poduszki, w oknach powiesić przyjemną dla oka firankę lub zasłonę. Kolejny element, który nie tylko ociepli pomieszczenie, lecz także doda mu blasku, to odpowiednie oświetlenie. Oprócz głównej lampy sufitowej, warto wyposażyć salon w oświetlenie dodatkowe, które oprócz spełniania swojej podstawowej funkcji, może też  stanowić ciekawą dekorację. Dodatkowo, w salonie ustawić możemy świeczki, które, zwłaszcza wieczorami, dodadzą wnętrzu niepowtarzalnego nastroju i klimatu. Kolejną uniwersalną dekoracją są ramki na zdjęcia. W sklepach znaleźć można wiele ciekawych egzemplarzy o rozmaitych formach, materiałach i kolorach, więc mimo iż jest to trochę „oklepana” ozdoba, zawsze można znaleźć oryginalny egzemplarz, który podkreśli charakter wnętrza.

Skupmy się teraz na dekoracjach salonu, które pasują do pokojów utrzymanych w konkretnych stylach. Jeżeli inspiracją przy urządzeniu pomieszczenia był minimalizm, warto postawić na dodatki, które nie będą zbytnio rzucały się w oczy. Prosty zegar czy oszczędny w formie gazetownik będą znakomitym dopełnieniem wnętrza urządzonego w takim właśnie stylu. Jeżeli zaś preferujemy salon stylizowany na rustykalny, najlepiej sprawdzą się dodatki z drewna, wikliny i haftowanych tkanin oraz ozdoby w stylu folklorystycznym.

Dekorując pokój dzienny, nie zapomnijmy o uwzględnieniu w nim roślinności. Wybierzmy ulubione kwiatki i krzewy, a doniczki dopasujmy do stylu, w jakim utrzymane jest wnętrze. Kwiaty są najprostszym sposobem na dodanie smutnemu wnętrzu blasku i radosnego klimatu, którego w wibrującym życiem salonie zabraknąć nie powinno.

Jak wygląda Wasz salon? Macie inne fajne pomysły na jego udekorowanie? Podzielcie się nimi!

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 1 =

Polecamy